baner

Dziś opublikowałem tom pierwszy kursu jak tworzyć stronę internetową za pomocą Joomla 2.5. Zmiana koncepcji wiązała się z przemyśleniem wielu tematów, po publikacji kursu dla Joomla 1.7. dostałem dużo pytań na meila jak i telefon. Po tym postanowiłem zmienić koncepcję.

Obecnie jest to kurs stworzenia stron internetowych za pomocą CMS Joomla 2.5 i będzie się składał z tomów, każdy z nich będzie miał po kilka odcinków i max 90 minut lekcji. Co za tym idzie w kursie nie będą poruszane tematy tylko Joomla. Niektóre tomy będą poświecone np. zagadnieniom pozycjonowania czy rozszerzeniom takim jak forum dyskusyjne czy też podstawy CSS czy grafiki.

Wszystko po to by w jednym miejscu poznać wszystkie potrzebne elementy do budowy strony internetowej. Strony z której będziemy dumni i nie będziemy wstydzić się pokazać jej innym, a to wiąże się z potrzeba pokazania większej ilości zagadnień.

Kurs darmowy dalej będzie rozwijany, dalej będę dokładał kolejne odcinki i za darmo publikował treści i poradniki dotyczące Joomla 2.5.

Poszczególne tomy są sprzedawane oddzielnie jak encyklopedia – nie każdy będzie chciał kupować informacje o budowie forum czy sklepu i ściągać 3 giga danych. Innych będzie interesować tylko budowa szablonu po co im temat związany z domenami. Jednak kilka tomów będzie można kupić jako całość z bonusem, tj książka w PDF.

Problemy tutaj przedstawione staram się pokazać najbardziej jasno, czasami i albo wielokrotnie odchodząc do fachowego słownika i terminów po to by potocznym językiem pokazać jak zbudować stronę. Kurs jest profilowany, starzy wyjadacze Joomla nie znajda tutaj nic ciekawego dla siebie. Mogą wręcz być zniesmaczeni prostotą kursu. Zaznaczam to nie są studia, po których mamy egzamin, to jest nauka pewnej umiejętności.

Kurs jest dla szerokiego grona ludzi – dla tych, którzy sami chcą zbudować swoją stronę WWW i umieścić na niej swoję zdjęcia z wyjazdu, zbudować stronę szkoły czy przedszkola a może klasy. Stworzyć stronę małej firmy czy instytucji.

Uwaga jeśli ktoś chce fakturę VAT – nie ma tego problemu – zapraszam.

Tom pierwszy do pobrania >>> Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Joomla 2.5

Szczegóły techniczne kursu

Nagranie w HD 1280x720 jakośc wysoka na 10 minut filmu przypada około 100 mega, więc jakośc jest super. ale i pliki są duze pierwszych 8 częsci , czyli tom 1, to ponad 750 mega.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron