baner

Najczęściej korzystają państwo dysków wirtualnych, po to aby przechowywać tam swoje pliki. Oczywiście czym więcej miejsca tym lepiej. W obecnej chwili najpopularniejsze dyski internetowe oferują kilka gigabajtów miejsca na nasze pliki w podstawowej wersji jest to od dwóch do piętnastu giga. Jeżeli spełnimy określone warunki to możemy uzyskać więcej tego miejsca. Tych warunków jest kilka. Pierwszy to efektywne reklamowanie usług firmy. W ten sposób na Dropbox się za każdego użytkownika który będzie korzystał z usługi możemy uzyskać 500 mega, dodatkową przestrzeń uzyskamy po instalacji oprogramowania od Dropbox. W przypadku usługi Microsoftu również uzyskamy 500 mega  za każdego poleconego użytkownika. Polecając usługi Copy czy też Hubic możemy za każdego aktywnego użytkownika dostać już 5 giga. Ilość użytkowników jest limitowana w Copy, Hubic do pięciu czyli za każdego użytkownika którego polecimy możemy dostać do 25 giga – sporo miejsca. Dla usługi Onedrive jest to 10 użytkowników ale dostaniemy. Łącznie dostaniemy 5 giga 10 x500 mega.


Drugim sposobem uzyskania większej ilości miejsca jest instalacja różnego rodzaju oprogramowania. W przypadku Onedrive jest to instalacja na urządzeniu mobilnym aplikacji i umożliwienie tej aplikacji tworzenia kopii zdjęć, dodatkowo uzyskamy w tym wypadku aż 15 giga.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku dysków Googla, ponieważ dostajemy tylko i wyłącznie 15 giga na nasze dane. Ilości nie możemy powiększyć przez instalację aplikacji czy też polecanie usługi naszym znajomym ale uwaga teoretycznie ilość miejsca na dysku google jest nieograniczona. Dlaczego? Ponieważ niektóre rodzaje plików nie wliczają się do naszego limitu. Jeżeli będziemy tworzyć nawet bardzo duże dokumenty przy użyciu aplikacji Google, to te dokumenty nie będą zużywały nam limitu miejsca. Natomiast już dokumenty pdf ten limit będą nam zużywały. Tak samo sytuacja wygląda ze zdjęciami: możemy przesłać praktycznie nieograniczoną ilość zdjęć pod warunkiem że zdjęcia nie przekroczą określonego rozmiaru. W dokumentacji jest zapis o wielkości zdjęcia do 16 megapixeli.

Dyski wirtualne oferują określoną ilość miejsca po rejestracji i nie wykonywaniu żadnych działań, ilości te co pewien czas się zmieniają. Dane z roku 2015:

Google drives 15 gigabajtów
One drive 15 gigabajtów
Dropbox 2 gigabajty
Hubic 25 gigabajtów
Copy 15 gigabajtów
Boks 10 gigabajtów
Amazon cloud drive 5 gigabajtów
Mega 50 gigabajtów

Tutaj wymieniłem tylko kilka serwisów

Proszę zwrócić uwagę, że praktycznie bez żadnego wysiłku tylko nie włącza się rejestrując możemy uzyskać ponad 100 gigabajtów przestrzeń w dyskach internetowych. Jest to praktycznie ogromna ilość. Jeżeli wykonamy takie operacji jak instalacja oprogramowania, polecanie usługi znajomym, to przestrzeń możemy drastycznie powiększyć. Wymienione tutaj firmy to rynek europejski i amerykański (Hubic jest to firma francuska). Jeżeli natomiast będziemy chcieli skorzystać z usług firm chińskich to oferta którą wyżej przestawiłem okaże się po prostu marna. W przypadku chińskich serwisów mówimy już o terabajtach i dla przykładu chiński Baidu, firma o ugruntowanej pozycji w Chinach oferująca usługi wyszukiwarki, maponad 64% runku. Oferuje 2 terabajty na dane. Dla europejczyka jest problemem zarejestrowanie się w tym serwisie. To nie wszystko jest firma 360 Cloude Drive  która oferuje aż 10 terabajtów na dane. Ilość wprost przeogromna! Czy wyobrażają sobie Państwo sytuacje jak długo będzie trwało przesyłanie dziesięciu terabajtów danych przy naszych łączach, mowa tutaj o szybkości uploadu czyli wysyłania jakie mają nasze łącza? No właśnie trwałoby to po prostu latami!


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron