baner

Jak obiecałem pokaże państwu jak wykorzystać usługę WebMatrix firmy Microsoft do uruchomienia na naszym lokalnym komputerze serwera usług WEB. Serwer ten pozwoli nam uruchomić Joomla na komputerze lokalnym a jak wszystko będzie gotowe pozwoli wysłać pliki na docelowy serwer i rozpocząć publikację naszej strony w Internecie.

Po przejściu na stronę Microsoft.com/web/Joomla pobierzemy wszystkie pliki serwera oraz wszystkie pliki Joomla. Po krótkiej konfiguracji serwer i Joomla będą działać na naszym komputerze, czyli localhost. Instalacja wszystkich usług niestety trwa długo. Ilość aplikacji i pobieranych danych zależy od systemu operacyjnego i wcześniej zainstalowanych usług.

Na filmie pokazuje jak pobrać i zainstalować usługę WebMatrix oraz system Joomla! a następnie go spolszczyć. Stworzymy też przykładowy testowy artykuł. Przed instalacją proszę sobie przygotować notatnik – będziemy zapisywać dużo haseł.

Na dziś uważam że ta usługa jest najlepszą do uruchomienia na własnym komputerze czy laptopie dla użytkowników którzy chcą żeby wszystko zrobiło się automatycznie, a potem nie chce konfigurować zapór systemu Windows.

Film jest zamieszczony na Vimeo w jakości HD, proszę powiększyć obraz na pełny ekran.

Zapraszam

 

{vimeo}30137879{/vimeo}


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron