baner

No tak z różnych względów postanowiłem stworzyć zupełnie darmowy kurs - do obejrzenia na Youtube. Taki miałem chumri tak zrobiłem, nie jest to kurs byle jaki - można się czepić kilku spraw ale jednak merytorycznie ma poziom. Na dziś mam 13 oddcinków, na dziś czyli na 19 styczeń 2011 roku. Róznica pomiędzy tym kursem a moimi płatnymi polega tylko na tym, że moją oneniższą jakość oraz ja jestem lektorem, brak muzyki w podkładzie i nie ma czegoś takiego jak zbiżenia, objaśnienia i strzałki. Ale to najlepszy darmowy kurs Joomla 1.7 w sieci. Za jego pomocą każdy będzie mógł zbudować swoją stronę i to nie byle jaką.

Jeśli ktoś nie chce korzystać z Youtuba to może pobrać orginał za kilka złoty z mojej bazy ta opłata ma związek z koniecznością utrzymania transferu mojej strony, nie ma naprawde hostingów bez limitu.

Jak ktoś chce dostać kurs na płycie nie ma problemu 10 PLN i wysyłam.

Przypominam ten kurs jest rozprowadzany na zasadach licencji CC Creative Commons czyli zezwalam na przeróbki filmu, jego oddtwarzanie gdzie chemy i jak chcemy z zachowaniem autorstwa źródła, czyli pozostawieniu znaku wodnego w prawym dolnym rogu.

Część pierwsza Kursu - wstęp

Czyli po co i dlaczego jest zrobione to co jest zrobione inaczej dlaczego jest ten kurs, jaki ma cel oraz zasady użycia filmu.

Kurs Joomla 1.7 wstęp.

Część druga kursu - przygotowujemy serwer - czyli gdzie wgrać pobrane pliki, skąd wziąć pliki do polonizacji, jak założyć baze danych w DirectAdminie

Kurs Joomla - Przygotowanie serwera i pobranie plików

Część trzecia - instalacja i polonizacja Joomla 1.7 oraz edytora tekstu - czyli jak zainstalować i spolszczyć Joomla oraz edytor

Instalacja i polonizacja Joomla

Część czwarta - konfiguracja wstępna czyli co trzeba zmienić by Joomla była dobrze widziana przez Google, proste adresy, meta opisy, słowa kluczowe, oraz co zrobić by choć trochę była bezpieczniejsza.

Kurs Joomla ustawienia wstępne

Część piąta - Czyli tworzymy pierwszy artykuł, jak stworzyć pierwszy artykuł w Joomla, jak zmienić ustawienia wyświetlania i jakustawić by był na stronie startowej

Kurs Joomla - tworzenie artykułu

Częśc szósta - dzielenie artykułu i inne opcje związane z ustawieniami artykułu

Kurs Jooma - Ustawienia artykułu w Joomla 1.7

Część siódma - wgrywanie grafiki do artykułu, czyli jak dodać zdjęcie do artykułu, jak posługiwac się menadzerem mediów.

Kurs Joomla dodawanie grafiki

Część ósma - czym jest kategoria i tworzenie kategorii, podkategorii.

Kurs Joomla - tworzenie kategorii

Częśc dziewiąta - Statusy artykułów i kategorii, operacje wsadowe, zmiany statusów

Kurs Joomla - Statusy w Joomla

Część dziesiąta - tworzenie menu w Joomla 1.7 czyli jak stworzyć kolejne pozycje w menu głównym do artykułu i kategorii.

Kurs Joomla - tworzenie pozycji menu

Część jedenasta - modyfikowanie wyglądu stron wywoływanych przez menu

Kurs Joomla -Ustawienia wyglądu strony globalnie, oraz dla stron wywoływanych z menu

Część dwunasta - Szablon Beez oraz skąd brać szablony dla Joomla za darmo.

Kurs Joomla - skąd brać szablony

Część trzynasta - Biblioteka gantry i zawansowany panel edycji szablonu, czym jest moduł i jego pozycje

Kusr Joomla - szablon i biblioteka gantry

 

Na dziś to wszystko kolejne części już w sobote 21-stycznia-2012 do wydania Joomla 2.5 powinien być cały kurs w komplecie. A wydanie Joomla 2.5 juz 24 stycznia. Kurs Joomla 2.5 będzie też ale zrobiony na wersji angielskiej systemu - bo docelowo będzie po angielsku i po polsku, oraz w innych językach mam nadzieję, na początek niemiecki.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron