Właśnie na początku grudnia została ogłoszona informacja że Joomla 2.5.28 będzie ostatnim wydaniem joomla 2.5 ta wersja będzie dostępna od 10 grudnia 2014. Co to oznacza?  Że już nie będzie więcej aktualizacji Joomla 2.5. skończyło się wsparcie dla tej wersji oprogramowania, nie będzie poprawek do wykrytych błędów, nie będzie poprawek dla luk bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Żegnamy Joomla 2.5 ze smutkiem

aktualizacjaj25do32Według zapowiedzi nie można nawet mówić migracji, ale o mini migracji, czyli nie powinno być problemu z przeniesieniem danych do najnowszej wersji jednak na początek kilka słów wstępu.

Jeśli twoja strona działa dobrze na Joomla 2.5

Tak, jeśli twoja strona działa dobrze na systemie Joomla 2.5 to nie powinieneś przenosić jej na Joomla 3.2, Dlaczego zapytasz?

Czytaj więcej: Migracja Joomla 2.5 do 3.2

jezyki joomlaPo kilku miesiącach, doczekaliśmy się aktualizacji Joomla 2.5.6 do Joomla 2.5.7. zasadniczo niewiele się zmieniło, została dodana jedna pożyteczna funkcja, mianowicie instalacja języka za pomocą jednego kliknięcia. Przechodzimy do instalatora, tam widzimy zakładkę, ostatnią z możliwością wyboru języka i jego zainstalowania, proste po prostu polonizacja Joomla będzie teraz wyjątkowo prosta o ile będzie pakiet jezyka polskiego dodany do bazy, na dziś tj na 13 wrzesień 2012  tego pakietu nie ma.

Zaleca się też aktualizację systemu, ponieważ jest naprawionych kilka błędów oraz oraz są wprowadzone dwie aktualizacje bezpieczeństwa.

rs1

Jest bardzo dużo szumu wokoło czegoś takiego co się nazywa RWD – Responsive Web Design – co można tłumaczyć i się tłumaczy jako Wrażliwe Strony Internetowe. W świecie Joomla jest dużo polemiki na ten temat szczególnie w Polsce – czy to jest potrzebne. Dlaczego Joomla 3.0 to nie próba udoskonalenia wersji 2.5 a rewolucja i wprowadzenie czegoś zupełnie nowego?

Czytaj więcej: Joomla 3.0 i Responsive Web Design

Dziś publikuję kolejny tom mojego kursu o Joomla 2.5 – ten tom poświęcony jest modułom tylko i wyłącznie modułem. Z tego odcinka dowiedzą się Państwo wszystkiego o modułach. Pokazuję Państwu jak korzystać z modułów zainstalowanych w Joomla. Jednak najciekawsze będą treści pokazujące jak korzystać z innych modułów:

Jak założyć dodatkowe menu w Joomla i zbudować menu harmonijkowe po lewej lub prawej stronie

pokażę jak zrobić pokaz niusów z zdjęciami – gdzie treść do slajdów będzie pobierana z określonych artykułów.

jak zbudować złożony formularz kontaktowy z wieloma polami, gdzie do którego będzie można dołączyć plik, czy zintegrować go z programami meilowymi.

Jak dodać animację flash do Joomla.

Pokaże też jak kopiować moduły, jak spowodować aby na różnych stronach naszego serwisu ten sam moduł pokazywał różne treści.

Zobaczą państwo jak wykonywać takie operacje na modułach jak: Przetwarzanie wsadowe, odzyskiwanie usuniętego modułu z kosza, odinstalowanie modułu.

Wszystkie filmy tego kursu to dobre ponad 90 minut praktycznej wiedzy o modułach – minimum teorii – zastosowane rozwiązania pracują na realnych stronach. Tutaj nie ma teorii – moduł formularza, pokaz niusów i inne pracują na wielu stronach w Polsce.

Zapraszam – cena tylko 9.90 zł – taniej bo ja mówię.