baner

Zmiany na lepsze

Dziś w nocy stronę wyłączę, będą duże zmiany na stronie:

1.     Zmiana grafiki strony i układu filmów
  2.     pojawią się filmy tylko dla klientów zarejestrowanych – czyli wystarczy rejestracja aby film zobaczyć.
  3.     Będzie strefa Premium dla klientów którzy kupili moim sklepie produkty o wartości powyżej 40 zł – cóż będzie zawierać strefa Premium. Bardzo dużo materiałów dotyczących Joomla. Będą tam szablony Joomla, szablony Virtruemart, porady i mini ebooki co i jak zrobić.
  4.     Będą tam kursy video dotyczące budowy stron w Joomla – czyli ta osoba będzie mieć dostęp do wszystkich tomów – wg planów będą to tomy poświęcona ACL, stronom wielojęzycznym, galeriom, budowie sklepów, to właśnie te osoby dostaną najszybciej poradniki dotyczące migracji z wersji starej Joomla do najnowszej. A przypominam za kilka miesięcy już jest zapowiadana Joomla 3.0. A Joomla 2.5 za lekko ponad rok dobiegnie kresu swojego życia.

Joomla 3.0 - pierwsze spojrzenie

Tak proszę Państwa, już trwają intensywne prace na Joomla 3.0 – przewidywane wydanie Joomla 3.0 to wrzesień tego roku.

Tutaj można zobaczyć już wersję testowe strony

http://www.kyleledbetter.com/j3ux/site/index.html

Proszę zauważyć, że zmiany będą wręcz ogromne. Kyle twierdzi, że zmiany są konieczne i mają prawo być wprowadzone przy tak dużej aktualizacji.

Nie chciałbym przybliżyć też co nowego będzie w Joomla 3.0 bo to są plany a z mojego sześcioletniego doświadczenia w pracy z Joomla i teemem Joomla wiem, że nie wszystko wychodzi. Czasami jest tak, że termin goni a element nie dopracowany – pamiętajmy też że Joomla jest tworzony nie przez firmę a przez wolontariuszy, to oni poświęcają czas na projekt, zarabiając pieniądze nie bezpośrednio a w sposób pośredni wydając rozszerzenia.

Brak zgodności Joomla 3.0 z starszymi rozszerzeniami

Nowa Joomla 3.0 nie będzie pracować z rozszerzeniami do Joomla 2.5 – pamiętajmy o tym – znów czeka nas migracja. Czy szablony będą zgodne – przy tak dużej zmianie odpowiem, że nie.

Kyle Ledbetter – jeden ze starszych członków społeczności Joomla, mówi że nowa Joomla będzie dużo prostsza w zarządzaniu a wszystko a sprawą UX – czyli nowego interfejsu użytkownika ma być on przyjacielski. Dlaczego zmiany – Jak mówi Kyle - kiedy przed Joomla Mambo pracował Perel’u, to wielu jego klientów szlag trafiał, bo system był nie intuicyjny, chcieli czegoś prostrzego i wtedy dostali właśnie Joomle – to było jak objawienie, interfejs był wręcz rewolucyjny. Od roku 2005 generalnie interfejs Administratora Joomla się nie zmienił – inaczej zmiany były kosmetyczne. Nie zmieniła się strona logowania.

Nowy interfejs ma być rewolucją wg tego co mówi Kyle: nie zrezygnują ze wszystkich dobrych rzeczy w interfejsie Joomla 2,5, ale zaznacza że w 2012 roku ten interfejs trzeba stworzyć niejako do nowa. ( ci co pracowali kiedyś z mambo zauważyli pewnie, że interfejs Joomla jest ewolucją tego co było w Mambo).

Taki skok denerwuje wielu, Ja niestety lubię nowości i czekam na nową wersję, i jak pisałem:

użytkownicy którzy u mnie kupią kurs myślę że jako pierwsi w Polsce za darmo dostaną Kurs o podstawach Joomla 3.0

Z drugiej strony wg zapowiedzi Joomla 3.0 będzie mieć czas życia około 8 miesięcy, ale przypominam kolejne wersje będą usprawnieniami wersji 3.0, tak jak to było w przypadku Joomla 1.6 i 1.7. Zaś Joomla 3.5 będzie wersją długą.joomla 3.0

joomla 3.0 admin

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron