baner

aktualizacjaj25do32Według zapowiedzi nie można nawet mówić migracji, ale o mini migracji, czyli nie powinno być problemu z przeniesieniem danych do najnowszej wersji jednak na początek kilka słów wstępu.

Jeśli twoja strona działa dobrze na Joomla 2.5

Tak, jeśli twoja strona działa dobrze na systemie Joomla 2.5 to nie powinieneś przenosić jej na Joomla 3.2, Dlaczego zapytasz?

Joomla 3.2 mam tak zwany krótki termin wsparcia, czyli co? Koło kwietnia już nie będzie Joomla 3.2. To po co się przenosić na coś co za kilka miesięcy będzie już nie aktualne. Joomle serii 3 miały do tej pory trzy wydania wersję 3.0, 3.1 i 3.2. wszystkie trzy miały bardzo krótki żywot tylko pół roku. Wersja długo terminowa będzie miała numerek 3.5. Na pewno zostanie wprowadzonych kilka poprawek, kilka nowości. Zasadnicza struktura się nie zmieni.
Zalecane jest aby migrować z Joomla z wersji długo terminowej do wersji długoterminowej. Po czym poznasz ze masz wersję długo terminową po numerze: wersje o długim terminie wsparcia mają numerki połówkowe czyli jest to 2.5 obecnie wpierana, kolejna 3.5 już wiosną roku 2014 i Joomla 4.5 w planach.
Numerki typu 1.6, 1.7 dalej 3.0, i tak dalej mają krótki okres wsparcia nawet około 6 miesięcy.
Więc jak masz Joomla 2.5 to naturalnym jest przejście na Joomla 3.5.

Nie chcę jednak czekać – chcę na Joomla 3.2

Czyli jak większość – chcę nowoczesności, chce nowych funkcji. Dobrze to proste – migrujemy Joomla 2.5 do 3.2. Uwaga postępuj według kroków jakie tutaj opisuje jeśli nie chcesz mieć kłopotów. Szczególnie sumiennie wykonaj krok pierwszy i drugi, jak tego nie zrobisz możesz mieć kłopoty.
1.    Zrób kopię zapasową witryny, nie Wisz jak to zrobić zainstaluj rozszerzenie Acyba Backup i postępuj według tej instrukcji zamieszczonej przez twórcę rozszerzenia Nicholas K. Dionysopoulos, dopóki nie masz kopii witryny nie przystępuj do kroku drugiego.
2.    Sprawdź teraz jakie masz rozszerzenia zainstalowane w Joomla, najlepiej zrób tabelkę jak niżej. Porzuć pracę jeśli w kolumnie z Joomla 3.2 masz pustkę.

Rozszerznie Joomla 2.5 Joomla 3.2

Dlaczego bo nie masz rozszerzenia współpracującego z Joomla 3.2, które masz na witrynie z Joomla 2.5. Uwaga pamiętaj że rozszerzenia to, komponenty, moduły, dodatki i szablony.
3.    Teraz klikamy kolejno komponenty aktualizacja Joomla. Kliknij opcję. W otwartym oknie wybierz opcję wsparcie krótko terminowe. Zapisz zmiany.
4.    I tutaj jest ostatni moment przed migracją, jak będzie coś nie tak to mamy kopię zapasową prawda?
5.    Mamy taki oto komunikat jak na obrazku. Klikamy przycisk aktualizuj teraz i już za kilka minut mamy Joomla 3.2
6.    Aktualizujemy wszystkie rozszerzenia z tabelki.
7.    Szczęśliwa siódemka – sprawdzamy stan naszej witryny, powinno być wszystko dobrze.

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron