baner

Joomla ma kilka rozwiązań sklepów, z uwagi że dziś jest dzień publikacji wersji Virtuemart 2, przyszedł więc czas na spojrzenie co dzieje się w innych rozwiązaniach i czy są dla nas przydatne.

Virtuemart 2 od dziś.

Według oficjalnych zapowiedzi dziś ma pojawić się Virtuemart 2 – wersja stabilna, wersja długo oczekiwana, i już pojawia się pytanie czy wersja 2, będzie dobrze pracować z wersją Joomla 2.5, teoretycznie tak. Według zapowie teamu Joomla! Wersja Joomla 2.5 nie będzie mieć problemów z akceptacją rozszerzeń dla Joomla 1.7. To bardzo dobra wiadomość, jak pamiętamy migracja z Joomla 1.6 do Joomla 1.7 nie była taka prosta. Skoro już mowa o Joomla 2.5 jutro wersja testowa ma się pojawić do pobrania.

Virtuemart 2 oferuje dużo ciekawych zmian. Zmian w wielu przypadkach o tyle istotnych że będzie trzeba spojrzeć na niego z nowej strony. Już nie ma atrybutów, są pola użytkownika, są produkty pochodne – nowość.

Redshop – w sumie dobre pytanie czy ten sklep przyjmie się szerzej na rynku polskim. Wszystko jest tylko brak jednego tłumaczenia zaplecza na Polski. A bez tego sklep nie będzie popularny, pomimo że ma integrację z polskimi systemami płatności. Pomimo, że mieszam trochę w tłumaczeniu to jednak pracy jest sporo ponad 4000 linii do tłumaczenia.

Joomshopping – mój ulubieniec na dziś, tutaj nic ciekawego się nie dzieje, minimalne zmiany. Oczekujemy Joomla 2.5 i pewnie wtedy zajdą jakieś zmiany.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron