baner

Nowości w Joomla 2.5

to mały filmik o tym co nowego w Joomla 2.5 oraz jak używać tych nowości. A nowości w Joomla jest kilka a niektóre z nich są bardzo pożyteczne.  Film powstał na podstawie tekstu który ukazał  się na stronach Joomla. Uwaga wszystko jest po angielsku - sorki, jeśli ktoś chce może dodac teksty w postaci napisów.

Joomla 2.5 już niedługo będzie wiodącym systemem i zastąpi Joomla 1.5. Będzie dla nas pracować 18 miesięcy czyli spokojnie możemy budować serwisy oparte o tą wersję. Wg zapewnień Joomla 1.7 ma się bez problemu aktualizować do wersji 2.5. Myślę że Joomla 1.6 nie będzie bezpośrednio aktualizowana do wersji  2.5.

Obecnie jeszcze nie wiem czy komponent Jupgrade będzie aktualizował odrazy Joomla 1.5 do Joomla 2.5. czy też będziemy musieli poczekać na zmiany w skrypcie. Osobiście sądzę że już należy myśleć o poważnej przesiadce z Joomla 1.5 do 2.5 – jeśli ktoś myśli o rozwijaniu witryny np.: o ACL czy inteligentne wyszukiwanie.

Link do filmu co nowego w Joomla 2.5 jest to część pierwsza i pokazuje tylko częśc funkcji.

Częśc druga koło 28 stycznia 2012-inne prace wzywają - ten film jest za darmo jeśli ci się podobał kliknij na reklamę i zobacz co ciekawego oferuje sponsor.

tutaj film do obejrzenia z mojej strony

{youtube}b4tHVJcDOIA{/youtube}

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron