baner

Dziś dołożyłem kilka nowych odcinków do kursu darmowego Joomla 2.5,

W odcinku 24 pokazałem inne biblioteki szablonów joomla 2.5, nie dla wszystkich jest Gantry i to rozumiem, polecam dwa łatwiejsze szablony Joomla 2.5, dla osób nie znających HTML i CSS i nie chcących się jego uczyć a chcących wprowadzić małe zamiany.

Odcinek 25 to przedsmak tomu trzeciego kursu tworzenia stron za pomocą Joomla 2.5 gdzie będę mówił o produkcji szablonów dla Joomla 2.5, Pokaże tam kilka sztuczek dla osób które mają małą wiedze o PHP, lub chcą przerobić swój szablon html. Czyli budujemy proste szablony – kurs dla wszystkich.

I odcinki 26, 27, 28 to odcinki poświęcone SEO czyli optymalizacji strony pod wyszukiwarki, powiem o wytycznych Google dla webmasterów, o meta opisach i prostych adresach w Joomla, o słowach kluczowych tylko napmknę i powiem jak działa wyszukiwarka. Odcinke 26 meta opisy i proste adresy w Joomla 2.5, odcinek 27 – linki wewnętrzne i parę słów o Google, zaś odcinek 28 – o wytycznych dla webmasterów.

Te odcinki bardziej sygnalizują problemy i wskazują kierunki poszukiwań niż uczą, ale celem było po prostu naświetlenie problemów optymalizacji i wytycznych Google.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron