baner

Mamy już Joomla 2.5.4 nie jest to zwykła aktualizacja, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszego CMS a jest to, aktualizacja która wprowadza 3 nowości oraz wprowadza 157 poprawek.


Nowość pierwsza to dodanie opcji pokazania w Meta tagach informacji o wersji naszej Joomla. Do tej pory była pokazywana tylko wersja główna np. Joomla 2.5, obecnie będzie pokazana cała wersja np. meta name="generator" content="Joomla! - Open Source Content
Management - Version 2.5.1"

Skąd ta opcja – wszyscy którzy używają Joomla i narzędzi dla webmasterów Google, zauważyli pewnie, że Google wysyła powiadomienia o ukazaniu się nowej wersji naszego CMS. Czyli teraz mając włączoną tą opcję dostaniemy informację o pojawieniu się nowej wersji w narzędziach dla webmasterów.
Kolejna wg mnie ważna nowość to poprawa automatycznych aktualizacji. Jak wiemy na wielu hostingach automatyczna aktualizacja nie działała poprawnie. Teraz ma to się odbywać lepiej i sprawniej.
Trzecia nowośc dotyczy ustalenia praw dostępu dla witryn wielo języcznych, dokładnie rzecz ujmując ustalono poziomy dostępu dla wersji językowych.
O 157 poprawkach nie będę pisał. Zachęcam do aktualizacji


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron