baner

Tak to juz jest, że instalacja Joomla 2.5 przypomina mi instalacje systemy Windows 7 na komputerze. Dlaczego. Na Joomla 2.5 można juz tworzyć witryny jednak ich możliwości nie są duże. Podobnie jak z komuterem na którym mamy widowsa - można coś napisać, popatrzeć w internet coś wydrukować. Joomla to też platforma do budowy innych systemów, na jej bazie możmy stworzyć system blogowy, forum, sklep, i wiele innych użytecznych rozwiązań.

Dziś na Youtube umieściłem wstęp do pożytecznego rozszerzenia K2 - to rozszerzenie uzupełnia wszystkie braki jakie ma Joomla w stosunku do wordpresa w zakresie edycji, publikacji blogów i wpisów użytkowników, mediów, komentarzy i tp. Właśnie w K2 zarządzać komentarzami może sam twórca artykułu - czyż to nie jest piękne - admin tylko czywa n a systemem, ale o tym w kolejnych odcinkach.

W czasach Joomla 1.5 K2 praktycznie zastąpił Joomla w zakresie edycji blogów. W obecnej Joomla 2.5 można się obyć bez k2 - jednak uzyskanie tego samego jest nie lada sztuką nawet dla mnie praktyka z 6 letnim stażem w Joomla. Stąd korzystam z K2 bo w pakiecie mam tak wiele że już więcej nie trzeba.

Odcinek pierwszy to wstęp zapraszam do oglądania - Joomla K2

dodałem też na Youtube mój mini poradnik na temat darmowego szablonu dla Joomla 2.5 i Virtuemart 2, który pokazuje jak zmienić logo czy tło.

Szablon dla Virtuemart 2

Zapraszam

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron