baner

Strona Videoporady po dużych zmianach, wręcz ogromnych - cel główny to przyspieszenie strony, optymalizacja, zwiększenie konfortu użytkowania i poprawa błędów. Tak zrobiłem to co od wielu miesięcy powinienem. Obecnie tak wg testów wygląda czas ładowania strony:

przyspiesz joomla tool

Tak tylko 13 zapytań do serwera, czas ładowania poniżej 2 sekund, 96 punktów na 100 możliwych - tak jestem dumny to jest 2 tygodnie pracy, kilka dodatków, strona przeszła prawdziwy remanent. To jeden z testów, zobacz kolejne dalej. Kiedyś nie wierzyłem że strona na Joomla może ładowac się w takim tempie i co więcej potwierdzają to inne testy, mam nadzieję że czas jaki na to poświęciłem zwróci się w postaci zadowolenia.

Niestety po optymalizacji Joomla, kluczową rolę zaczyna odgrywać hosting i tutaj zaczynają się schody. Jeśli w danym momencie jest mniejsze obciążenie taki czas jest możliwy do osiągnięcia, w przypadku obciążenia maszyny czas skacze dosyć wyraźnie. Problem drugi związany jest z koniecznością wyłączenia niektórych bajerów strony, jak widać nie ma wyskakującego okna w sklepie. Niema modułów, które są poprostu dla poprawy wyglądu sklepu, a powodują błedy czy też spowolnienie i to wyraźne - mam tutaj na myśli slidery z masą zdjęć.

Optymalizacja obrazów a szybkość ładowania strony

Tutaj kluczowe dla poprawy szybkości ładowania strony są dwa parametry:

1. Obrazy powinny mięć odrazu konkretną wilkość - nie skalujmy ich w edytorze, a dwa exportowane pliki jpg oraz png powinien być  zoptymalizowane np nie ma sensu wstawić jpg w kompresji 2 lub 3

2. Ładowanie zdjęć wtedy kiedy są potrzebne - czyli w momencie przewninięcia strony na ten obszar - użycie funkcji lazy load

przyspiesz joomla gtmetrix

przyspiesz joomla test

przyspiesz joomla goodle

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron