baner

Joomla 3.6 – już w zapowiedzi
Nie za długo cieszyliśmy się wersją Joomla 3.5, w czerwcu już została opublikowana Joomla 3.6 beta, zaś znając kalendarz wydań to realnie Joomla 3.6 ukaże się w lipcu 2016. Jest kilka nowości/poprawek na które warto zwrócić uwagę. Ale najważniejsze na dziś szerzej opisane to:

co nowego joomla 36b


1. Rozszerzenie możliwości instalatora Joomla 3.6 o dwie opcje, pierwsza dotyczy aktualizacji Joomla nie bezpośredni z ich serwera z przez plik aktualizacyjny ładowany nie przez instalator a przez komponent aktualizacji. Zrzut ekranu jak to wygląda poniżej. Ma to zastosowanie wtedy gdy z jakiś powodów nasz serwer nie jest w stanie połączyć się z serwerami aktualizacji Joomla. Wtedy pobieramy taki plik i zaktualizujemy system. Drugą opcją, której nie badałem bezpośredni jest możliwość zainstalowania ponownie Joomla, czyli po prostu przeinstalowania.
2. Drobna zmiana w instalatorze – na karcie wyboru języków. Łatwiej teraz jest wybrać język.
3. Tworzenie kategorii w locie w joomla 3.6 – to jedna z ważniejszych funkcji w nowej joomla 3.6 mianowicie tworzenie kategorii w locie. Tworząc artykuł możemy od razu utworzyć kategorię. Postępujemy kolejno tak: otwieramy artykuł, następnie nadajemy mu tytuł wypełniamy treści, w polu gdzie wybieramy kategorię wpisujemy nazwę  nowej kategorii i klikamy enter następnie zapisujemy kategorię i już mamy nowy artykuł i kategorię
4. Pokaż wszystkie pozycje menu nowośc w joomla 3.6 – no piękny przycisk i przyznam się szczerze że mi go brakowało to jest pokaz wszystkie pozycje menu niezależnie od tego w jakim menu się znajdują. Czyli klikamy ten odnośnik i już widzimy na jednej liście wszystkie pozycje menu jakie mamy w systemie w całej Joomla. No po prostu bajka
5. Menu ACL type w Joomla 3.6 – no po polsku to będzie prawa dostępu do konkretnego całego menu, uwaga nie pozycji ale całego menu. Klikamy kolejno projektant menu następnie wybieramy dane menu do edycji i pojawia się zakładka prawa dostępu do menu.

cdn....