baner

joomla 37 co nowego

Klika tygodni temu przeczytałem, że z Joomla 3.7 zostanie wycofany nowy router, o powodach tej decyzji napiszę w oddzielnym tekście. To niestety spowodowało znaczne zmiany w harmonogramie prac nad nowa Joomla 3.7. Skoro Reuter zostanie wycofany to, trzeba było jednak wiele spraw pod to podporządkować i pojawiła się informacja, że za kilka miesięcy jak tylko zostanie router dopracowany zostanie właśnie główną nowością w Joomla 3.8
Nowa Joomla 3.7 zostanie pozbawiona routera, jednak wiele innych ciekawych funkcji zostało dodanych. Teraz na podstawie wersji RC możemy powiedzieć co na pewno będzie zaimplementowane do naszego ulubionego CMS.
Pola dodatkowe – to podstawowa i najważniejsza według mnie nowość w Joomla 3.7, została dodana do kliku wbudowanych komponentów, takich jak treść (artykuły), kontakty i użytkownicy. Dzięki temu możemy artykuły wzbogacić o dodatkowe treści, bez potrzeby pisania wtyczek.
Nowy sposób zarządzania wielojęzycznością, teraz będzie można zarządzać tłumaczeniami z jednego miejsca.
Łatwiejsza praca – teraz z poziomu menu będzie można tworzyć artykuły i kategorie.
Możliwość tworzenia własnego menu na zapleczu, czyli np. utworzenie przycisku dodaj artykuł od razu na głównej belce.
Usprawnione działanie domyślnego edytora TinyMCE, doszły nowe przyciski, funkcje.
Łatwiejsze zarządzanie rozszerzeniami, ma chronić przed przypadkowym odinstalowaniem ważnych elementów rozszerzenia.
Poprawiono wiele drobnych elementów które wpływają na łatwość obsługi CMS Joomla, np. zastosowano elementy styluf – to już widać przy logowaniu, podgląd ustawień globalnych w poszczególnych opcjach.
Wprowadzono kilkaset poprawek, te wymienione wyżej są tymi najważniejszymi, które w większości opiszę tutaj.

Czy aktualizacja do Joomla 3.7 wymaga jakiś specjalnych przygotowań

Aby przeprowadzić aktualizację do Joomla 3.7 nasza Joomla musi być w wersji 3.6.5, nie da się w prosty sposób przeskoczyć z Joomla 2.5 od razu do 3.7. Zaleca się również zmianę wersji PHP na 7.x to zwiększy bezpieczeństwo naszej witryny oraz znacznie przyspieszy Joomla.

Joomla 37 php 7


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron