Klika słów o sobie, Ta strona to moje hobby.

dyplomChciałbym napisać coś o sobie ale ciekawie. W latach 90 byłem jednym z najmłodszych w Polsce posiadaczy dyplomu MBA miałem 26 lat (obok dyplom ten na ścianę) – do szkoleń zostałem dopuszczony warunkowo. Ilość kursów i szkoleń jakie skończyłem chyba nie ma znaczenia z połowy nie odebrałemm dyplomów bo uznałem za żenujące chwalenie się niektórymi (pamiętam szkolenie z Public Relations - gdzie prowadzący prawie czytał kasiążkę, która miałem w domu) – pracując dla kogoś miało znaczenie ile masz dyplomów , szczególnie po studiach – teraz pracuje dla siebie – liczy się wiedza i doświadczenie.jkasperek

Zmiany w życiu wprowadziła moja żona i córka – chyba ta druga mocniej – ta mała dziewczyna pokazała mi dlaczego warto żyć i najpiękniejsze jest patrzeć jak uczy się jeździć na nartach, chlapać wodą, jak ucze ją pływac i o zgrozo opowiadam jej o strumieniach gotówki. I opuściłem padół stolicy przenosząc się na prowincje. Wychowuje ją w wierze, ze moje firma będzie jej, albo założy swoją.

To co napisze teraz to makabryczne doświadczenie - pracując u kogoś dla niej nie zostawię nic poza..... no własnie co zostawię jej pracując w koncernie po 12 godzin.

Moje doświadczenie w Video, a czy ktoś pamięta taki sprzęt jak kamera Panasonic M5 i M7 a potem stereo M10. Będąc w szkole średniej dostałem taki sprzęt od rodziców i …. rozpocząłem kręcić imprezy. To były piękne czasy – własna kasa i to niezła jak na studenta, poza tym miałem jeszcze swój sklep. Śmiałem się że weekend zaczynam o 21 w niedzielę.

A Joomla skąd się wzięła w moim życiu. No właśnie było to tak dawno, że istniało coś takiego jak numer tpsa 02… i liczniki czasu. Nie wiem czy republika jeszcze jest. Tam powstała moja pierwsza strona, ech ta walka przeglądarek. A pracowałem u producenta napojów – szybko dorobiłem się miejsca zaraz za prezesem, więc miałem możliwość decydowania samodzielnie o wielu rzeczach. Właśnie wtedy zrobiłem stronę o teorii decyzji i teorii gier mój konik do dziś, w drodze gdzies po kraju rozmawiając z nim pochwaliłem się moja publikacją . Wtedy prezes powiedział zrób stronę dla firmy.

I tak w większości firm w jakich pracowałem zajmowałem się Internetem. Protoplastę Joomla poznałem kiedy zlecałem wykonanie strony dla jednej z firm gdzie pracowałem i to było moje objawienie. Przentacja tej małej firmy zrobiła na mnie wrażenie.

Wnikliwi zauważyli pewnie że nie napisałem o kursach i szkołach z dziedziny informatyki. Tak jest nie skończyłem żadnej szkoły z informatyki. Nawet moje ostatnie studia podyplomowe w 2008 roku dotyczyły zarządzania przedsiębiorstwem w kontekscie wykorzystania technologii informatycznych. Chyba lepiej znam dzieła Philipe K. i paru innych wybitnych niż jakąkolwiek publikację polską z dziedziny budowy stron. Tak szkoliłem się z dziedziny zarządzania, marketingu i trochę finasów.

Bo tego nauczyłem się w praktyce razem z ludźmi z którymi przez wiele lat tworzyłem strony i sklepy. Odpowiadając za projekty internetowe w firmach spotykałem się z wieloma twórcami stron. Małymi firmami i tymi dużymi – gdzie płaciło się kilkadziesiąt tysięcy za stronę, którą można zrobić samemu.

Moje kursy mają pokazać jak w praktyce stworzyć dobrą stronę nie znając składni PHP i HTML.

Przecież od tego jest Joomla!