baner

Obecnie  liczba stron internetowych na całym świecie nadal rośnie w tempie bardzo szybkim i wyścig by znaleźć się w górnej części strony wyników wyszukiwania jest coraz bardziej konkurencyjny. Dlatego optymalizacja SEO jest już kwestią wyboru czegoś więcej. Jeśli chcesz, mieć więcej ruchu na stronie - i to nie tylko każdego ruchu, ale i gości, którzy są wyjątkowo dopasowani  do  usług i produktów, które oferujesz, to musisz poświęcić trochę czasu, aby zoptymalizować swoją stronę - to nic nie kosztuje, to proste do zrobienia, a co najważniejsze, jeśli zrobisz to dobrze, możesz zobaczyć prawdziwe i namacalne wyniki w ciągu kilku miesięcy, a nawet wcześniej!

1.
•    Korzystaj z Joomla! w obsłudze interfejsu do zarządzania treścią w celu optymalizacji tekstów, zdjęć i linków w prosty sposób. Pamiętaj by zawsze dodawać unikalne opisy META do stron. Przyzwyczajaj  się by dodać opisy podczas pisania lub wklejania treści.
•    Pamiętaj aby opis nie przekroczył  130 znaków. W ten sposób wszystkie opisy będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google, na przykład, im bardziej przekonujący opis, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie na link.
•    Należy upewnić się, że każdy obraz na stronie ma  bogate  w tekst alternatywny słowa kluczowe (krótki opis) i tytuł (np. trzeba unikać tytułów jak image.jpg).
•    Twórz linki wewnętrzne. Kiedy tworzysz hiperłącza używaj przyjaznego edytora linków Joomla! by upewnić się, że żadnego hiperłącza nie zostawisz pustego. W zasadzie użyj tego procesu by dodać jeszcze więcej słów kluczowych, pomagających w optymalizacji SEO.
•    Kiedy piszesz swój tekst zorganizuj go efektywnie wokół słów kluczowych, na które konkurujesz. To właśnie tych słów ludzie używają, kiedy szukają produktu lub usługi.

Rada:
Jak wiadomo, istnieją pola znaczników meta w globalnym ekranie konfiguracji Joomla! i wielu z was będzie kusiło, aby je wypełnić i używać. To może wydawać się dobrym pomysłem na pierwszy rzut oka. Ponieważ w przeciwieństwie do Joomla! 2.5 i Joomla 3.1, Joomla! 1.5 nie obsługuje znaczników meta w sekcji i kategorii stron, wszystkich sekcje oraz lista kategorii i stron bloga automatycznie "dziedziczą" opis meta witryny globalnej . To samo stanie się z każdą stroną, która nie posiada unikalnego opisu. Chociaż zduplikowane meta tagi nie zostaną bezpośrednio "ukarane" przez Google i inne wyszukiwarki, będą negatywnie wpływać na wydajność SEO i ranking indywidualnych stron.
2.  Używaj wbudowanych w Joomla! rozszerzeń (jeśli twoja strona jest skomplikowana) do generowania przyjaznych wyszukiwarkom adresów URL. Przyjazne dla wyszukiwarek adresy URL pomogą Ci zwiększyć swój ranking strony, jeśli używasz ich we właściwy sposób. Od url zależy reakcja wyszukiwarek i konkretnych ludzi, czy zajrzą na to, co to jest o stronie Upewnij się, że adres URL jest bogaty w słowa kluczowe, podsumowując treści na swojej stronie. Jeśli to możliwe, należy unikać używania znaków specjalnych ($, #, @) i zachować proste słowa.
Rada:
Korzystanie z wbudowaną  w Joomla funkcję SEO jest łatwe w instalacji i wymaga minimalnych nakładów. Rozszerzenia SEO dają większą kontrolę i elastyczność, zwłaszcza jeśli używasz elementów, które są konieczne dla Twojej witryny, ale nie mają natywnej SEO. Ponieważ wszystko ma swoją cenę musisz  być przygotowany, że stracisz trochę prędkości.

3. Poświęć trochę czasu na efektywne zarządzanie treścią. Ważne jest, aby zrozumieć, że  SEO oznacza   indywidualną optymalizację strony. Nie będziesz  automatycznie mieś wysokiej pozycji w rankingach dla wszystkich stron, nawet jeśli masz jedną stronę wysoko. Jednakże, jeśli podchodzisz do  SEO na poziomie holistycznym, włączenie go w wszystko co się robi poprawi ogólną widoczność witryny.

Rada:
Ilość i jakość treści
Przedstawienie użytkownikowi odpowiednich treści jest głównym celem Google. Tak więc, im więcej masz treści na temat konkretnego tematu, bardziej istotnym  będzie dla ciebie by  pojawiać się w wyszukiwarkach. Jeśli masz już dużo treści, które chcesz opublikować, rozważyłbym opublikowanie go w odstępie czasu, tak aby uzyskać korzyści z regularnych aktualizacji treści (patrz następny punkt).

Częstotliwość aktualizacji treści
Jak często należy aktualizować zawartość strony to zależy od rodzaju strony, jaką masz. Ale wszystkie strony muszą mieć  regularne aktualizacje, aby być atrakcyjnymi dla wyszukiwarek. Regularne aktualizacje to jeden z powodów, dla których blogi mają takie dobre pozycje dla wielu słów kluczowych i fraz.

4.  Pozwól by twoje witryny były indeksowane przez Google i Yahoo. Indeksowanie umożliwia stronom dostanie się  do wyszukiwarek i jest pierwszym krokiem do wspinaczki w rankingu.
Rada:
Należy zarejestrować się i dodać swoją stronę do Yahoo Site Explorer i Google Webmaster Tools. Są to darmowe usługi dla webmasterów, które nie tylko pozwalają na poprawę widoczności witryny w wyszukiwarkach, ale także dostarczają  na żywo opinię na ten temat : wybierane linki, błędy indeksowania, najlepsze słowa kluczowe, strony góry itp.

Następnie należy utworzyć mapę witryny na swojej stronie internetowej, przy użyciu takiego narzędzia jak Xmap. Łatwe w instalacji i obsłudze  rozszerzenie będzie tworzyć pliki XML sitemap w kilka sekund. Prześlij mapę witryny zarówno  do Yahoo! Site Explorer i Google Webmaster Tools


5. Poświęć czas by wypromować stronę. Zacznij budować zaplecze witryny - to zewnętrzne linki prowadzące do witryny - poprzez dodanie adresu URL do odpowiednich katalogów online, wymianę linków, itp.

Jeśli nie masz czasu na tweetera, stwórz konto z niektórych popularnych serwisach społecznościowych  i prześlij  link do strony internetowej. Przygotuj do "akcji" najnowsze wiadomości, ogłoszenia, i nowe strony. Nie zapomnij skorzystać z Flickr, YouTube i Slideshare - umieszczając pliki wideo, zdjęcia i odpowiednie prezentacje, z pewnością pomoże to  promować się w rankingu

Wnioski:
By sprawdzić, czy robisz postępy, dodaj swoją stronę do Google Analytics - to narzędzie darmowe i łatwe w użyciu. Będzie dostarczyć istotnych informacji na temat łącznych odwiedzin i jak zmienia się ta sytuacja w czasie, wraz z innymi istotnymi informacjami na temat użytkowników, jak długo przebywali na twojej stronie internetowej, itp.

Możesz także za pomocą bezpłatnego narzędzia optymalizacji jak SEO dla Firefox zrobić badania słów kluczowych i śledzić pozycję w rankingu w Google, Bing i Yahoo.

Na koniec należy pamiętać, że optymalizacja nie jest jednorazową czynnością - to stała praca w toku, której wyniki można i należy mierzyć regularnie, jeśli chcesz, aby Twoje działania SEO odniosły sukces


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron