baner

Koniecznością przy optymalizacji jest nazwanie naszej grupy docelowej i opisanie profilu użytkownika.  Nie robimy tego po to by zwiększyć ruch, ale by uzyskać konkretnych użytkowników.


1.    WYBIERZ CEL
Bardziej precyzyjnym określeniem jest nasza definicja typu użytkowników, których chcemy pozyskać najprawdopodobniej do poprawy współczynnika konwersji z naszej strony internetowej. Możemy ustawić profile użytkowników, dodając  pytania:  jak, gdzie znajduje się geograficznie? W jakim wieku? Z jakich korzysta urządzeń (pulpit, tablet i telefon)?

2.    OKREŚL SŁOWA KLUCZOWE
Musimy określić listę słów kluczowych, pod którymi teraz użytkownik  będzie szukać produktu lub usługi, które oferujemy. Tu przydadzą się narzędzia takie  jak  Google słowa kluczowe lub SEMrush. Oba narzędzia oferują listy powiązanych słów kluczowych i cennych informacji, takich jak poziom konkurencji lub miesięczna liczba wyszukiwań, które pomogą nam wybrać i udoskonalić naszą ostateczną listę słów kluczowych.

3.    NAPISZ TREŚĆ
Piszemy treści na naszej stronie w sposób naturalny, przy użyciu słów kluczowych, ale nie w sposób wymuszony bo  algorytm Google "Penguin" może nas  ukarać . Piszemy dla ludzi, nie dla wyszukiwarek.

4.    PIERWSZE KROKI SEO NA STRONIE
Po wpisaniu zawartości strony powinieneś postępować zgodnie z  informacjami zawartymi  w etykietowaniu, dotyczącymi słów kluczowych, meta i opisu meta.

Aby wykonać to zadanie, możemy to zrobić w artykule, który ma na to sekcję lub z niniejszej opcji metadanych w zaawansowanych opcjach, aby edytować dowolny element z menu (Joomla 3).

Umieszczając  metadane musisz korzystać z zestawu słów kluczowych, które są w pkt 2, mając na uwadze, że używamy tylko tych słów kluczowych w każdym artykule bo są bardzo związane z treścią,  są oznakowane. Musimy wykorzystać wszystkie słowa kluczowe na temat wszystkich elementów, ale te oferują odpowiednie informacje semantyczne.

5.    DEBUGOWANIE STRUKTURY LINKÓW
Na stronie opracowanej z Joomla linki zależą w dużej mierze od struktury menu. Musimy sprawdzić czy nasza struktura jest prawidłowa i czy w wyświetlanych linkach menu znajduje się dużo słów kluczowych, na które chcemy indeksować stronę. Nie należy używać słów ogólnych, takich jak „Home”, można je zastąpić np.: nazwą marki.

6.    SITEMAP.XML
 Sitemap.xml to plik, który pomaga wyszukiwarkom dowiedzieć się o strukturze stron, które składają się na naszą stronę internetową. W Joomla jest jeszcze dodatek, który jest znakomitym rozszerzeniem, ułatwiającym przygotowanie sitemap: rozszerzenie Xmap.

Xmap rozszerzenie korzystania z menu, które zostało stworzone do rysowania mapy na stronie. Wygenerowana mapa jest bardzo pożądana, aby poinformować wyszukiwarki o nas, zadanie to może być wykonane z  Google Webmaster Tools i Bing Webmaster Tools (Bing i Yahoo).


7.    PIERWSZE KROKI Z WPO
Od jakiegoś czasu mówi się o  WPO (Web Performance Optimization). To pewien zakres praktyk służących zmniejszeniu obciążenia strony i uzyskaniu  lepszego doświadczenia u użytkownika. Ze  statystyk wynika, że 75% użytkowników zostawia stronę po odczekaniu 5 sekund załadunku.
Jednym z podstawowych kroków i jednocześnie bardzo skutecznym w poprawie naszej optymalizacji obrazu WPO jest zmniejszenie jego rozmiaru. Istnieje wiele narzędzi do wykonania tego zadania i uważam, że jednym z najbardziej skutecznych jest na pewno serwis internetowy, www.tinypng.org.
Na tych stronach, na których jest dużo zdjęć i mnóstwo przewijania możemy zastosować coś takiego, co nazywa się „leniwym pluginem”. Oznacza to, że żądania i zdjęcia nie są ładowane dopóki nie znajdują się w zasięgu wzroku.
Można także zminimalizować javascript i css na naszych stronach. W przypadku kiedy używasz szablonu z zamontowanym takim narzędziem – najpierw sprawdź je. Jeśli nie ma takiej opcji  możesz pobrać konkretne wtyczki, ja używam ScriptMerge, JCH Optimize lub jbetolo.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron