baner

 

seo joomla metaNarzędzia SEO dla Joomla są niestety płatne, trzeba wydać kilka złotych, albo kilkanaście. Joomla 1.7 ma wbudowanych kilka narzędzi SEO, które mogą w dosyć łatwy sposób zwiększyć popularność naszej strony. Nie jest to nic odkrywczego, są to podstawowe rzeczy które trzeba zrobić by nasza witryna szła do góry.

Wyższa pozycja – lepsza treść

Tak prozaicznie zaczynam, ale uzyskanie wyższej pozycji możemy uzyskać posiadając dobrą treść, co to znaczy dobrą? Dobra treść to znaczy treść ciekawa. Taka która jest pisana dla człowieka i którą człowieka interesuje. Mam ostatnio wrażenie, że Google potrafi docenić dobrą treść bez dużej ilości linków. Ta dobra treść musi być unikalna, musi wnosić jakąś wiedzę i treść. Nie może to być trzy zdania, typu „widziałem to i to ale fajne”, „albo ten produkt jest super”. To nie przejdzie. Zadbajmy o dobrą treść zbieżną z naszą witryną.

Treść powinna być logicznie oznaczona.

To znaczy, że treść powinna być podzielona na akapity, rozpoczęcie nowym myśli zaczynajmy śród tytułami, w których są zawarte słowa dla nas istotne. Śród tytuły powinny być w postaci nagłówka H3. Nie piszmy jednym ciągiem bo piszemy dla ludzi, ciężko się czyta tekst pisany ciągiem. Słowa kluczowe możemy pogrubić, wyróżnić. Ale przesycenie słowami kluczowymi witryny też jest złe. Widziałem stronę która miała 90% treści w nagłówku H3, po przebudowie treści strona poszła do góry uwaga bez linkowania. Roboty starają się widzieć treść jak człowiek.

Treść powinna być opisana

W narzędziach SEO Joomla jest coś takiego jak meta opisy. Tekst wpisany w te pole pokaże nam się w Google. W narzędziach dla webmasterów Google mamy dla poszczególnych hasłem pokazaną ilość zapytań. Jeśli mamy wysoką pozycję i dużo zapytań to może się okazać że tekst jest mało zachęcający do kliknięcia, chodzi o tekst pokazywany przez Google a który ma być streszczeniem danej strony. Tak streszczeniem strony. Te dwie linijki są bardzo ważne one informują o czym ta strona jest, ważne żeby ta informacja mieściła się w zakresie 15-20 słów i zachęcała do kliknięcia. Korzystajmy wiec z meta opisów. Joomla posiada to pole.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron