baner

narzdzia dla webmasterw Google

Najprostszym sposobem monitorowania naszej strony Google jest skorzystanie z narzędzi dla webmasterów. Oczywiście nie są to tylko narzędzia do monitoringu, ale o tym kiedy indziej. Teraz chce powiedzieć jak łatwo wykorzystać narzędzia te do szybkiego spojrzenia na to jak widzi naszą witrynę Google.

Po założeniu strony internetowej musimy powiadomić Google o istnieniu strony. I właśnie wtedy jest dobry moment do założenia konta, które umożliwi nam dostęp do narzędzi. Po założeniu konta powinniśmy skorzystać z narzędzia dodawani witryny. Po dodaniu nowego adresu, aby korzystać z narzędzi trzeba udowodnić że to nasza witryna. Łatwo tego dokonać. O tym w filmie.

Po kilku dniach mamy już dane, nie są one pokaźne, co więcej nic nie zobaczymy. Bo jeśli nie zaczniemy pracować nad witryną to jej nie ma w indeksie na tyle wysoko by generować dane. Na początku nie ma też linków do naszej witryny. Po kilku tygodniach możemy zobaczyć, na jakie hasła wywoływana była nasza witryna, to znaczy pojawiała się w Google, ale nie byłą klikana. Mamy też podaną pozycję na daną frazę naszej witryny. Jeśli kliknięć było więcej niż 10 poznamy liczbę kliknięć na tą frazę, czyli kliknięcia na nasz link w Google. Dane są uzupełnione na informacje jakie witryny do nas linkują – czyli mamy bazę linków do naszej witryny.

Na obrazku załączonym do tego artykułu mamy pokazane dane jakie dostarczają nam narzędzia dla webmasterów Google. Na początek są one bardzo przydatne – dla zwykłego posiadacza strony nic więcej nie trzeba. Opis i jak dodać witrynę do indeksu Google niedługo na filmie.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron