baner

 

Dosyć często się zdarza że dostajemy karę od Google – dostajemy tak zwany filtr. Jest to kara jaką nakłada wyszukiwarka na witrynę za stosowanie nieuczciwych praktyk dotyczących pozycjonowania strony.

Pamiętajmy że filtr nie wykreśla strony z indeksu Google, jak to sprawdzić po prostu wpisujemy komendę site w okno wyszukiwarki dwukropek i adres naszej strony. Jeśli nie ma wyników to niestety nasza strona została obłożona największą karą czyli została wykreślona z indeksu.

Filtr nie wykreśla strony z indeksu ale drastycznie obniża jej pozycję, czasami tak mocno że nie możemy jej znaleźć stąd myślimy że zostaliśmy wykreśleni. Często naszej witryny trzeba wtedy szukać w pozycjach dalej niż 30. I to nie zawsze starcza, łagodny filtr to spadek o 10 pozycji. Nie należy mylić filtra ze naturalnym spadkiem pozycji – kiedy to zaniedbana witryna naturalnie spada na kolejne pozycje.

Czy z filtra Google da się wyjść?

Ta kara nie jest nakładana na stałe, wiele filtrów po usunięciu powodów po prostu jest zdejmowanych, trwa to kilka tygodni, ale jednak wracamy na sensowne pozycje, sensowne ale nie koniecznie te same.

Za co dostaje się filtr Google.

Odpowiedź jest prosta za działania nie zgodne z wytycznymi Google, te działania to takie jak ukrywanie słów, nadwyraz szybki wzrost pozycji ilości linków, i tak dalej. Nie sposób wymienić wszystkich przyczyn filtrów. Wiele z nich jest nieznanych – potrafimy tylko ogólnie stwierdzić że coś jest nie tak z witryną.

Filtr to dosyć pojemne słowo użyte w tym artykule, pod pojęciem filtr ukrywamy coś takiego jak sandbox – czyli sytuację kiedy witryna jest wykluczona na jedną frazę. Przyczyna za mocno jest linkowana nowa witryna na tą frazę.

Nie bójmy się kar od Google jeśli stronę pozycjonujemy zgodnie z zasadami i dbamy o nią. Wtedy nic złego nas nie spotka.

Zdjęcie filtra Google

Procedura jest prosta – usuwamy wszystkie nieetyczne działania jakie podjedliśmy i zgłaszamy ją do ponownego rozpatrzenia i czekamy. Jak nic po miesiącu się nie dzieje zgłaszamy  ją ponownie ale sprawdzamy czy na pewno wszystko zostało usunięte co jest niezgodne z zasadami.

Aby wyjść z filtra nie trzeba tajemnej wiedzy.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron