akeeba po polsku 1

Do napisania tego artykułu drugi raz skłoniła mnie rozmowa z klientem, od czasu kiedy pisałem na ten temat troszkę się zmieniło. W sumie nie wiele, ale jednak.
Do wykonywania kopii bezpieczeństwa Joomla służy komponent Akeeba Backup obecnie jest to wersja 5.+. w zależności od tego jak go ustawimy, może wykonywać kopie w formacie ZIP i JPA.

Czytaj więcej: Kopia bezpieczeństwa Joomla 3.6 i wyżej

Wiele osób nie wyobraża sobie strony bez galerii, szczególnie jeśli chodzi o stronę szkoły, domu kultury czy tez nawet firmy. Za pomoca samej Joomla nie zbudujemy galerii na stronie, no można oczywiście w artykule wstawić kilka obrazków, ale nie jest to fajne rozwiązanie i tak trzeba doinstalowac dodatki, które umożliwią np. powiększanie tych zdjęć. Fakt jest to możliwe ale skoro już instalujemy to już dodajmy galerię. Galerie dla jomla mogę podzielić na dwie kategorie, które państwu przemówią do wyobraźni. Galerie proste  - czyi spełniają podstawową funkcjonalność , oraz galerie kombajny które oferują nam cała masę dodatkowych opcji i w których możemy się zagubić.

Czytaj więcej: Galeria na stronę z Joomla 3

system rezerwacji joomla

Budując stronę internetową dla salonów urody opartą o Joomla, warto się zastanowić czy nie zaimplementować do niej od razu systemu rezerwacji.
Mamy dwie grupy systemów rezerwacji dla takich stron, pierwsza to systemy płatne posiadające ogromne możliwości łącznie z recepcją, np. jest to Appoitment Booking Pro, pełna konfiguracja takiego systemu zajmuje trochę czasu.

Czytaj więcej: System rezerwacji dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich

system rezerwacji1

Kilka miesięcy temu opublikowałem informacje o systemie rezerwacji dla hoteli wraz z szablonem do niego.
Dziś oddaję do zobaczenia wersję demo systemu rezerwacji dla usług, czyli system rezerwacji dla lekarzy, salonów kosmetycznych, SPA. System świetnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie trzeba dokonywać rezerwacji zasobu na określony czas np. na kilka minut lub godzin. Stronę demo można zobaczyć pod adresem http://kosmetyka.idw.net.pl/

Czytaj więcej: System rezerwacji online

W tym odcinku przedstawiam komponent za pomocą którego można zbudować naprawdę duże formularze dosłownie w kilka minut. Ten film i artykuł to pierwszy z cyklu prezentujących komercyjne rozszerzenia: zaczynam właśnie od firmy RSJoomla, która to ma na swoim koncie kilka dobrych rozszerzeń. Osobiście używam trzech rozszerzeń:


RSForm – komponent do budowania formularzy
RSEvent – komponent kalendarza do publikacji wydarzeń
RSFirewall  - komponent zabezpieczający naszą stronę przed włamaniami i ją monitorujący.

Czytaj więcej: RSForm – komponent do tworzenia formularzy w Joomla 3.x i 2.5