baner

system rezerwacji joomla

Budując stronę internetową dla salonów urody opartą o Joomla, warto się zastanowić czy nie zaimplementować do niej od razu systemu rezerwacji.
Mamy dwie grupy systemów rezerwacji dla takich stron, pierwsza to systemy płatne posiadające ogromne możliwości łącznie z recepcją, np. jest to Appoitment Booking Pro, pełna konfiguracja takiego systemu zajmuje trochę czasu.

Jednak jeśli chcemy używać tylko podstawowych funkcji to skorzystamy z darmowego systemu rezerwacji np. PBBooking. W wersji bezpłatnej jest to bardzo prosty system rezerwacji, ale o klasę lepszy niż ma to być zwykły formularz.
PBBooking – to sam komponent, nie ma żądnych modułów, stąd wywołujemy go przez menu, robiąc w odnośnik do systemu. Klient widzi kalendarz, wybiera odpowiedni dla siebie dzień klikając w kalendarzu na datę. Przekierowywany jest na plan kalendarza, gdzie z rozbiciem na przedziały czasowe mamy pokazane wszystkie usługi jakie świadczy nasz salon. Wybiera usługę np. fryzjera i przechodzi dalej wpisuje dane, wybiera konkretną usługę jaką chce wykonać i potwierdza rezerwację. Jest możliwość konfiguracji meili informacyjnych, dodatkowych pól. Bardzo przejrzyście rozwiązano problem zarządzania rezerwacjami, w istocie system może pełnić rolę kalendarza i tutaj możemy wpisywać również rezerwacje telefoniczne.
Niestety system ma wady: jełki wybierzemy kosmetyczkę i będziemy chcieli wybrać u niej usługę przedłużania paznokci, to także zobaczymy usługi od fryzjerki. Nie ma to znaczenia jeśli system budujemy tylko dla gabinetu fryzjerskiego. Pamiętajmy jednak, że jest to zawsze coś znacznie lepszego niż formularz, bo klient widzi wolne terminy i może wybrać dogodny dla siebie, dodatkowo sam może stworzyć sobie tutaj kalendarz dostępny z każdego miejsca gdzie jest Internet.
Już niedługo system przetłumaczę na polski, tłumaczeni wraz z mini przewodnikiem będzie dostępne w strefie VIP, do 10 kwietnia 2014. System, działa z Joomla 3.x oraz 2.5

 


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron