baner

system rezerwacji1

Kilka miesięcy temu opublikowałem informacje o systemie rezerwacji dla hoteli wraz z szablonem do niego.
Dziś oddaję do zobaczenia wersję demo systemu rezerwacji dla usług, czyli system rezerwacji dla lekarzy, salonów kosmetycznych, SPA. System świetnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie trzeba dokonywać rezerwacji zasobu na określony czas np. na kilka minut lub godzin. Stronę demo można zobaczyć pod adresem http://kosmetyka.idw.net.pl/


Szablon dla Joomla 3 jest oparty o Framework Heliks II, szablon jest zmodyfikowany, czyli wg schematu do jakiego państwa zachęcam aby na bazie Frameworków konstruować swoje własne szablony. To nie jest tak pracochłonne jak konstruowanie własnego szablonu od podstaw, a dodatkowo dostajemy klika ciekawych dodatków. W tym przypadku wielopoziomowe menu, gdzie w kolumnach możemy pogrupować usługi. Nie jest to nic specjalnego dla użytkowników którzy znają maga menu, jednak tutaj mamy gotowca.

system rezerwacji2
Oczywiście mamy bardzo przyjemny panel do zarządzania szablonem, nie w nim masy opcji, ale takie rzeczy jak zmiana szerokości modułów, dodanie logo, wybór wersji kolorystycznych jest dostępna. Niestety nie zamierzam go tłumaczyć.

Drugim kluczowym elementem jest system rezerwacji dla Joomla

To dosyć prosty komponent spełniający swoją rolę. Mamy tutaj możliwość wyboru stanowiska i usług wykonywanych na danym stanowisku oraz godziny realizacji usługi.
Klient przychodzący na naszą stronę internetową wybiera miejsce i usługę z jakich chce skorzystać, wybiera czas, w kroku drugim podaje podstawowe dane teleadresowe. I potwierdza rejestrację. Ostateczne potwierdzenie rezerwacji odbywa się przez kliknięcie w link w wiadomości która dostał na meilu. Właściciel witryny może zmienić ustawienia i anulować rezerwację.

system rezerwacji3

Dodatkowe moduły na stronie.

Mamy tutaj kilka dodatkowych modułów, również z tej samej stajni co Framework. Wstępnie skonfigurowanych. Najciekawszym jest pokaz slajdów, to ten moduł gdzie widzimy fryzury kobiet.
Jak nabyć szablon, oczywiście z poradnikiem będzie wkrótce dostępny, gdzie poznamy możliwości Framework Heliks II, modułów oraz systemu rezerwacji.

 


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron