2012-02-17 004207Jak to zwykle z aktualizacjami bywa dochodzą nowe funkcje, które trzeba przetłumaczyć. Dziś dotłumaczę teksty panelu administracyjnego oraz modułów i umieszczę wraz z nowym demo w kursie. Niestety jak widać aby dostać tłumaczony Joomshopping trzeba kupić kurs, gdzie demo sklepu po polsku jest darmowym bonusem.

Nowe pliki będą dostępne od soboty 18 lutego

Dawno nie pisałem o tym komponencie a tutaj wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy, godnych uwagi.

Joomshopping na JED

Pierwsza i najważniejsza moim zdaniem to usunięcie tego rozszerzenia z centralnej składnicy Joomla. Tak Joomshopping łamał przepis zawarty w paragrafie nr 13. Po kilku dniach nie obecności komponent powrotem wrócił do JED. Obecnie mamy trzech liderów, HikaShop – komponent już spolszczony, Joomshopping i Virtuemart, dalej jest Redshop – całkiem dobry komponent ale za bardzo złożony dla laików i Tienda. Zasadniczo te 5 komponentów pozwala zbudować nawet najbardziej złożony sklep pod Joomla. Przypominam też jest też już system płatności dla Joomshopping Dotpay więc spokojnie można budować dobre sklepy. Osobiście ostatnio robię dwie witryny sklepowe oparte o Joomshopping – materiały budowlane Lublin – czyli sklep z materiałami do budownictwa oraz sklep z częściami do AUDI i VW – oryginalnymi.

Zmiany w Joomshopping

Sprawa druga ważna dla Joomshopping to mała aktualizacja komponentu – mamy już wersję Joomshopping 3.3.2 co wnosi ta wersja. Kilka ciekawych zmian:
- wyświetlanie ilości produktów
- można ukryć cenę dla niezarejestrowanych
- waluta dla danego produktu
- można użyć liczby dziesiętnej dla produktu
- wysyłka zależna od płatności
- jeśli zmienimy atrybut to zmieni się też fotografia atrybutu
- dodano do cen atrybutów – mnożenie dzielenie i procenty
- wyświetlanie cen bez rabatu.
To tyle z ciekawszych spraw

 

W związku z dużym zainteresowaniem Joomshopping – dziś udostępniam kolejne części kursu. Kurs jest nagrany w HD, z lektorem i napisami po polsku, celem jest stworzenie kursu po angielsku, także będzie czytać tekst Iza napisy będą po angielsku.

Zapraszam to współpracy osoby znające inne języki (francuski, niemiecki i inne_– Tekst pisany udostępniam do tłumaczenia, zaś osoba tłumacząca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalne do wielkości sprzedaży kursu w danym języku, jest to 20%. Kurs w języku angielskim lub innym planuję sprzedawać w cenie 9 EUR.

Można kupić oddzielne każdą część oraz całość.

Kurs tworzenia sklepu

Kurs składa się z kilku części, wymagany już jest zainstalowany system Joomla! 1.7 i już skonfigurowany, ponieważ kurs rozpoczyna się od pobrania plików potrzebnych do pracy a następnie polonizacji systemu sklepu.

Część druga to podstawowa konfiguracja Joomshopping – pokazuję gdzie wprowadzić dane firmy, nazwę sklepu, jak dodać stawki VAT w wysokości 23% i 5%. Uczę jakie kody wprowadzić aby dodac polską walutę i aby PLN był walutą domyślna, no i na koniec ustawiamy pola konfiguracyjne.

Część trzecia poświęcona jest pozostałej konfiguracji sklepu, która uważam jest nieodzowna aby rozpocząć wprowadzanie produktów. Bez tej konfiguracji co chwilę będzie nam czegoś brakować. Pokazuje gdzie wprowadzić adres mail na który będą przychodzić zamówienia, jak zmienić szablon, gdzie zminić ceny netto i brutto, jak konfigurować zamówienie, jak konfigurować kartę widoku produktu.

Część czwarta to wprowadzanie kategorii i podkategorii w Joomshopping – Uczę jak stworzyć listę atrybutów, i skonfigurować czasy dostaw. Dla zainteresowanych jest też pokazane jak wprowadzać producentów. I oczywiście wspominam o optymalizacji dla Google.

Część piata poświęcona jest wprowadzaniu produkty w Joomshopping , podzieliłem ją na trzy działy – wprowadzanie ogólnego standardowego produkt, na jego bazie w rozdziale drugim pokaże jak wprowadzać produkt z atrybutami i czym jest atrybut, na koniec pokażę jak sprzedawać pliki przez Joomshopping

Część szósta kursu Joomshopping – poświęcona jest konfiguracji płatności, pokazuje jak założyć konto na Paypal – konto testowe. Oczywiście pokazuję gdzie są zamówienia i jak zarządzać klientami.

Cześć siódma – to wstawienie modułów koszyka na stronę, modułu kategorii i innych. Oraz testowanie sprzedaży.

Cześć 8 to optymalizacja pod wyszukiwarki, jeśli ktoś nie wie jak monitorować sklep w Googlach za pomocą narzędzi dla webmasterów, jak podłączyć kod Google Analytics i jak korzystać z narzędzi optymalizacyjnych sklepu czyli SEO

Każda z części trwa ponad 10 minut, pobierając pliki z mojego serwera macie państwo możliwość obejrzenia ich w HD 1280x720, jeśli ktoś ma opcję w TV aby oglądać pliki MP4 to może oglądać kurs na TV z pendriva,

Można też kupić ten sam kurs w opcji na urządzenia mobilne oraz na DVD

 

Zakończyłem pierwszy płatny kurs Joomshopping – czyli podstawy budowania sklepu internetowego. Kurs składa się z 9 części pierwsze siedem poświecone jest Joomshopping zaś część 8 dotyczy połaczenia sklepu z narzędziami Google oraz dodaniu tego sklepu do wyszukiwarki. Cześć 9 poświęcona jest demo sklepu jaki stworzyłem pod adresem js.videoporady.com.pl, każdy kto zakupi ten kurs jako gratis dostanie w paczce kopię tej strony. Kopię można zainstalować na swoim serwerze i dostosować do swoich potrzeb. Za szablon odpowiada biblioteka Gantry – tak więc bardzo łatwo zmieńmy logo, kolorystykę, układ oraz tło.

Wszystkie części można kupić oddzielnie z wyjątkiem dziewiątej bo jest to gratis do całości kursu Joomshopping.

Nie wszystkie kwestie są tutaj wyjaśnione – kurs nie może trwać długo, zbyt długo, jednak jest wyjaśnione wszystko co trzeba wiedzieć aby zbudować sklep.

Służę radą na telefon lub skype odpłatnie.

Z uwagi na to, że wiele osób nie ma dostępu do pełnej polskiej wersji sklepu Joomshopping postanowiłem umieścić ten komponent na swojej stronie ale już zawierający poprawione i najbardziej aktualne tłumaczenie Joomshopping. Proszę poprostu zainstalować komponent i już komponent Joomshooping po polsku jest w systemie, nie trzeba nic przestawiać, dogrywać. Paczka zawiera jezyk polski. Do pobrania Joomshoping PL