baner

Skoro na obecną chwilę zakończyłem testy importu danych z Virtuemart 1 do Virtuemart 2, zabrałem się za testowanie rozwiązań importu danych z Virtuemart do Joomshoppin.

Operację przeprowadziłem na Joomla 1.7.2 i Virtuemart 1.98RCJ, sklep wcześniej był importowany z wersji 1 i Joomla 1.5. Film z tej operacji można zobaczyć - pierwsze spostrzeżenia.

Uwagi do importu danych z Virtuemart

Po imporcie wyskakuje masa błędów - czasami pojawai się tylko komunikat OK. Sprawy na razie nei badałem dokładnie, wg mnie nie ma sensu z uwagi ciągły rozwój i zmiany w VM.

Jednak, po powrocie do Joomshopping okazuje się, że produktu się zaimportowały - super, opisy i nazwy są w porządku. Niestety zdjęcia i ceny już zagineły w akcji. O ile ceny tłumaczę sobie tym, że nie miałem ochoty na konfigurowac ustawień tak jak to jest zalecane, to zdjęcia produktów mnie trochę rozczarowały. Nie widac ich ani od strony zaplecza ani od strony frontowej. Sądzę, że jest to spowodowane zmianą lokalizacji plików.

Kategorie OK. O ile dane klientów ładnie się przeniosły to juz dane zamówień nie. Szkoda.

Znakomicie przeszły dane sklepu - wszystko no prawie wszystko się przeniosło.

Podsumowanie

Z uwagi na fakt, że nie przeniosły się zdjęcia oraz ceny - uważam, że ta droga importu jest nie przydatna. Jeśli w testowym sklepie było ponad 300 produktów to powtórna aktualizacja jest bezsensowna - za dużo czasu zajmie.

Być może import danych na starej wersji JS i Vm jest pozbawiny tych wad. Na video postaram się Panstwu pokazać jak zrobić import tą drogą: Virtuemart do JS na Joomla 1.5, Potem aktualizacja Joomla do wersji 1.7, i na końcu aktualizacja Joomlashopping.

Poniżej galeria z tego eksperymentu. Pokazuje efekty przenosin sklepu.

{gallery}vm_do_js_17{/gallery}


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron