baner

Już znaczna częśc kursu dotyczącego Virtuemart 2 powstała - ten kurs powstał na bazie moich doświadczeń przy budowie sklepów dla moich klientów, ppodczas rozmów na międzynarodowym forum Virtuemart. Omawiane zagdanienia wychodza poza standard, pokaże rozwiązania których Państwo nie znajdziecie w innych kursach jak zoom efect na zdjęciach produktów, czy sprzedaż produktów Virtualnych. Pewne zagadnienia potraktowałem bardzo dogłebnie jak konfiguracja produktu inne pobieżnie jak kupony rabatowe.

Tutaj w całości do pobrania na swój dysk jeden odcinek kursu nr 18 - pliki do pobrania, jest on też na Youtube - ale proszę popatrzeć jaka jest jakość obrazu, zbliżenia, zaznaczenia, podświetlenia. 

Uwaga: Uzytkownicy VIP mogą pobierac kurs bez dopłat w całości, logujemy się do strefy VIP i tam mamy dane dostępowe do serwera.

 

Odcinki jakie są opublikowane i co w nich znajdą państwo:

 1. Wstęp – w przygotowaniu

 2. Pobieranie plików i przygotowanie serwera – w tym odcinku pokazuję skąd i jakie pliki pobrać aby założyć sklep internetowy na bazie Joomla i Virtuemart 2 czas odcinka 14:42

 3. konfiguracja podstawowa sklepu internetowego Virtuemart2 – tutaj zapoznam kursantów z podstawowymi ustawieniami dla Virtuemart 2 jakie należy na początku wykonać, czyli ustawimy dane firmy, skonfigurujemy VAT 23% - 12:18

 4. Kategorie sklepu – tutaj podzielimy nasz sklep na działy produktowe, założymy kategorie i połączymy je z menu – 8:56

 5. Szybkie dodawanie produktu – pokazuję w jaki sposób dodać produkt do sklepu, jest to sposób podstawowy dodania produktu, nie wnikam tutaj w ustawienie szczegółowe, odcinek dla tych którzy szybko chcą dodać produkt ze zdjęciem i opisem – 6:43

 6. Szablon witryny i sklepu – teraz osadzimy nasz sklep w szablonie sklepowym, czyli pobierzemy przykładowy szablon graficzny i w nim osadzimy nasz sklep, po to by zobaczyć jak wyglądają nasze dotychczasowe działania – 10:02

 7. Konfiguracja szczegółowa - ceny - ilość produktów stronie – z uwagi na to że Virtuemart pokazuje cenę na rożne sposoby, ponadto pokazuję w jaki sposób zmienić ilość produktów w rzędzie, na stronie domyślnej sklepu oraz inne ustawienia konfiguracyjne.

 8. Metody wysyłki – jak skonfigurować wysyłki w sklepie, jak uzależnić je od regionu czy od wagi przesyłki to wszystko znajdą Państwo w tym odcinku

 9. Metody płatności – skonfigurujemy trzy metody płatności: przedpłata, pobranie i płatność przez bramki banków. Klient będzie mógł płacić bezpośrednio ze swojego banku.

 10. Ten odcinek poczatuje serię gdzie szczegółowo omówię poszczególne zagadnienia budowy sklepu. Zapoznamy się z kartą produktu i zastanowimy się do czego służą poszczególne ikony, co oznaczają zapisy w kolumnach

 11. Odcinek a i b poświęcony konfiguracji ceny, szczegółowo pokażę jak VM2 wylicza cenę, jak tego używać.

 12. Jak zrobić dobry opis produktu, jak zmienić domyślne ustawienia Virtuemart2 dotyczące opisu oraz w jaki sposób wykorzystać nadpisywanie.

 13. Status produktu i wymiary – ważny odcinek dla wszystkich którzy chcą za pomocą VM2 prowadzić gospodarkę magazynową, pokazuje co z robić z produktami których nie ma na magazynie, jak skonfigurować sklep aby sprzedawać produkt, którego już nie ma

 14. Dodajemy zdjęcia do sklepu – jak dodać pojedyncze zdjęcie, jak sprawić aby przy produkcie wyświetlało się więcej niż jedno zdjęcie.

 15. Zdjęcia produktu zoom – ostatnio jest modny efekt Zoom w sklepie pokazuję w jaki sposób wykonać go za pomocą darmowo narzędzia.

 16. Produkty posiadają rożne wybieralne cechy odzież posiada rozmiar – w tym odcinku pokazuję w jaki sposób dodać możliwość wyboru rozmiaru, ponadto pokazuję jak dodać pole gdzie klient będzie mógł wpisać własne dane

 17. Opcje produktu i zmiana zdjęcia – a gdybyśmy chcieli zmienić zdjęcie produktu przy zmianie cechy produktu lub przekierować do innego produktu – tak jest to możliwe.

 18. Pliki na sprzedaż - Jeśli chcesz sprzedawać pliki przez internet to nic prostszego w tym odcinku pokaże jak to zrobić, po tym odcinku przez internet będziesz mógł sprzedawać książki w postaci ebook, programy, zdjęcia.

 19. Import produktów – masz bazę o niezliczonej ilości produktów, chcesz szybko je przenieść do sklepu nie ma problemu pokaże ci jak w 15 minut dodać kilkaset produktów.

 20. klienci, różne ceny dla rożnych klientów, metody dostawy – a może tak pokazać rożne ceny dla rożnych klientów np. dla lojalnych klientów zrobimy cenę 10% niższą i oni będą kupować w tej cenie a inni w cenie normalnej – tak to można zrobić po obejrzeniu tego odcinka.

 21. System ocen i recenzji – jak korzystać z systemu ocen zaimplementowanych do Virtuemart 2

 22. Praca z zamówieniami – nic ując nic dodać czyli gdzie szukać i co robić z zamówieniami które wpłynęły do naszego sklepu.

 23. Kupony rabatowe – w przygotowaniu

 24. W przygotowaniu – moduły koszyka i kategorii standardowe instalowane z Virtuemart2

 25. Moduły zmiany waluty, nowo dodane produkty. w przygotowaniu

 26. Moduły wyszukiwania i producentów w przygotowaniu

 27. Inne ciekawe darmowe moduły – jak pokaz slajdów, animowany koszy czy lepsze menu produktów w przygotowaniu

 28. elementy meny sklepu

 29. Budowa wizualnej części sklepu – układ modułów

 30. Szablony sklepu – wskazówki dotyczące nadpisywania


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron