baner

Obserwatorzy forum Virtuemart zauważyli pewnie że pojawiły się na nim wersje developerskie oznaczone numerem 2.5.x, co to oznacza? Jakie są zmiany i znów mamy zamieszanie z numeracją.

Najpierw była planowana wersja Virtuemart 2.1 jako wersja dla Joomla serii 3. I ta wersja w postaci testowej się pojawiła, co więcej prawie działała z Joomla 3.2. Prawie równolegle zaczęły się pojawiać pogłoski o Virtuemart 2.5. najpierw z błędami pojawiała się wersja 2.5.0 potem już kolejno aż do dziś kiedy to pojawiła się wersja 2.5.5 – jest to wersja stabilna. Na forum Virtuemart nie ma jednoznacznych informacji o powodach takich poczynań. Max – główny twórca obiecuje że na dniach wszystko wyjaśni. Obecnie jest tylko informacja, że wersja 2.5 to wersja developerska, zaś pełną ogólnie dostępną wersją będzie Virtuemart 2.6. Jednak do końca nic nie wiadomo. Niestety w związku ze zmianami związanymi z wprowadzeniem Joomla 3.5, jak by prace nad Virtuemart dla Joomla 3.5 przycichły.
Poniżej klika zrzutów ekranu z Virtuemart 2.5.5, do pobrania jest wersja Virtuemart 2.5.5 zintegrowana z Joomla 2.5.19. Instalujemy jak zwykłą joomla ale już po instalacji mamy również do dyspozycji sklep.
Co się rzuca w oczy to menu do Virtuemart dostępne obok głównego menu Joomla, plus rozwijane menu w komponentach. Oczywiście mamy nowe dane przykładowe – jest to odzież.
Z rzeczy których mi brakowało to dodatkowe pola na np. kod producenta. Teraz możemy łącznie w sklepie mieć kod własny tzw SKU, kod kreskowy czy producenta. Niestety dalej nie działa ACL z Virtuemart tak jak należy.
Ogólnie praca i koncepcja nie wiele się zmieniła, zasada jest ta sama. Zapraszam do kursu oVirtuemart 2.

 

virtuemart 2.5a

Nowy szablon w przypadku pobrania wersji Virtuemart 2.5 zintegrowanej z Joomla

virtuemart 2.5c

Nowe pola przy produkcie - na dodakowe kody produktów

 

virtuemart  b

Submenu dla virtuemart, poniżej obok menu głównego Joomla.

virtuemart 2.5


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron