baner

virtmar 202Jest duża aktualizacja Virtuemart 2. Pojawia się więc wersja Virtuemart 2.0.2, posiada ona wiele nowych funkcji i uwaga nie zawiera tak drastycznych zmian, że trzeba zmieniać szablony lub rozszerzenia.

Co nowego w Virtuemart 2:

Rozrósł się plik instalacji ma już ponad 3 mega wiec jest całkiem spory, stąd można oczekiwać uzupełnienia kilku braków, które były w wersji 1 a zabrakło ich w wersji 2 oraz nowych funkcji.

Wielu osobom brakowało funkcji sprzedaży plików, ni ukrywam że mi też, w najnowszej wersji jest już ta funkcja zaimplementowana, jest to dosyć prosty dodatek, ale można sprzedawać już pliki za pomocą VM 2.

Kilka innych nowości to:

Dobra zgodnośc z Joomla 2.5 – poprzednio pojawiały się małe problemy.

Faktury wystawiane automatycznie – wszyscy na to czekaliśmy, wersja 1 nie miała wbudowanej tej możliwości obecna ma, faktura wysyłana zostaje do kupującego na meila, przypominam że konkurent Joomshopping to już miał.

Konsekwencją tego było dodanie lepszej obsługi plików PDF – stąd dodano bibliotekę PDF do AIO.

Poprawiono kilka funkcji z dziedziny SEO – wbudowano nowy reuter, który uwzględnia dodatki z poza pakietu głównego VM oraz dodano możliwość dostosowywania tytułów stron dla kategorii i produktów. Obie nowości poprawią widoczność naszego sklepu w Google. Należy docenić, że Virtuemart 2 staje się bardziej przyjazny SEO i znacząco wyprzedza konkurencję tą płatną.

 

System płatności dla Virtuemart 2

 

platnosci24Nowy system płatności dla nas Polaków systemy płatności typu PayZen i Authorize.Net nie są do końca przydatne, jednak już pojawiły się systemy płatności dla polskich bramek. I tutaj jak zwykle kłania się pozycjonowanie w Google jest już darmowy system płatności dla Virtuemart 2, dla PayU. Nie trzeba płacić 149 zł i nie dostać normalnej polskiej faktury. Piszę o pozycjonowaniu nie przypadkiem bo niestety na górze wyników pojawia się system za 149 zł, a nie ten darmowy. Jeśłi chesz mieć go za darmo zapraszam na dodatkijoomla.pl

Takie mniejsze poprawki to: Szybka synchronizacja mediów, Nowy wyzwalacz (plgVmOnAddToCart), Migracja większości danych.

To najważniejsze nowości w Virtuemart 2.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron