baner

szablon one page podglad wstep

Tym razem pokazuję jak zrobić szablon typu ONEPAGE. W tego typu szablonie projektant stara si wszystko zmienić na jednej stronie, stronie głównej serwisu. Generalnie serwis taki nie ma podstron ma tylko strony główną. Odnośniki menu nie kierują do kolejnych podstron serwisu ale kierują do „niższych” obszarów tej samej strony. Tak jest idea strony tupu ONEPAGE. Nie jest istotne czy ta strona jest dla Joomla czy Wordpressa, ważna jest zasada. Często takie strony wykorzystuje się do budowy stron typu wizytówka. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie udaje się często zmieścić wszystkiego na jednej stronie w przypadku stron bardziej rozbudowanych. Dlatego większe serwisy szukają rozwiązań pośrednich. Tutaj mają Państwo do dyspozycji kurs z szablonem gdzie pokazuje jak wykonać taki szablon.


Szablon OnePage dla Joomla, który tutaj prezentuję i kurs w bardzo przystępny sposób pokazują jak taką stronę zbudować.  Nie jest to zasadniczo trudne i osoba z podstawową znajomością Joomla 3 powinna sobie z tym poradzić. Szablon ma dwa kolory przewodnie, bardzo łatwo można je zmienić na inny kolory w panelu administracyjnym. Po kliknięciu w odnośnik w menu zostajemy przekierowani do odpowiedniego obszaru w szablonie, wystarczy wpisać tylko adres obszaru. Jak to zrobić wszystko jest w kursie. Podobnie łatwo można ustawić tło w postaci obrazka, które będzie mieć trzy stany. Pierwszy to tło przewija się jak strona, tło z Paralaksą i trzeci to tło stałe.  Jest jeszcze wiele innych ciekawych rozwiązań jakie dotyczą Vertexa 4, bo na nim jest oparty kurs i szablon.
Szablon działa na Joomla 3.6 i demo strony które Państwo oglądają działa na Joomla 3.6. testowałem też szablon z Joomla 3.5.  UWAGA szablon nie współpracuje z Joomla 2.5.
Kurs składa się z dwu części ogólnej o vertex 4 oraz szczegółowej dotyczącej tego właśnie szablonu. Poza tym szablon jest w 95% po polsku, dodatkowo jest przetłumaczone dwa moduły, moduł kontaktu ten na samym dole oraz dodatek mega menu, plus dwa oryginalne od Shape5, to jest slider i mapa. Myślę, że też w kolejnych wersjach będzie przetłumaczone. Niestety tutaj nie ma tutaj plików językowych jak w Joomla.
Zapraszam do obejrzenia demo – szablon Joomla 3 onepage.

 

szablon one page podglad