baner

system rezerwacji hotelowych

Kolejny kurs tematyczny dla Joomla opisuje sposób uruchomienia darmowego systemu rezerwacji dla hotelu, motelu, pensjonatu. Jest to w pełni funkcjonalny system rezerwacji, przetestować go można pod adresem system rezerwacji hotelowych


Do poradnika dołączona jest dokładnie ta kopia strony, instalujemy ją tak samo jak każdą Joomla serii 3.2 lub 3.3 a w przyszłości 3.5. Po instalacji konieczne jest zaktualizowanie Joomla do najnowszej wersji.
UWAGA NIE WOLNO UŻYWAĆ ZDJĘĆ Z DEMO DO BUDOWY SWOJEJ STRONY


Mamy dwie drogi budowy systemu, pierwsza to pobranie demo strony i jej instalacja jak każdej Joomla, następnie po obejrzeniu kursu możemy dostosować demo do swoich potrzeb. To jest najłatwiejsza droga – ponieważ tak naprawdę zmieniamy tylko dane w systemie na swoje własne i wstawiamy swoje zdjęcia. W ten sposób można stworzyć swoją stronę dosłownie w jedno popołudnie.
Druga droga jest znacznie bardziej pracochłonna bo musimy pobrac Joomla, zainstalować pliki w zgromadzone w folderze z kursem i budować stronę od podstaw. Niestety droga dłuższa i bardziej pracochłonna.

Szablon dla Joomla 3.


W skład kursu wchodzi szablon, oparty o Framework Vertex Design Control, jest to moja modyfikacja, ale bardzo lekka, ponadto większość opcji szablonu jest przetłumaczona na język polski. Szablon ma niesamowite możliwości konfiguracji, kilka odcinków kursu jest poświęconych właśnie sposobowi na personalizację wyglądu szablony, wykorzystanie opcji mega menu, jak ustawić paralaksę. Przypominam, że szablon jest zgodny z urządzeniami mobilnymi.


System rezerwacji

Trzonem tego kursu jest system rezerwacji, ukierunkowany na budowę systemu dla hoteli, moteli czy pensjonatów. Konfiguracja jest bardzo prosta, ustawiamy nasz obiekt czyli hotel, motel, konfigurujemy nasz obiekt i w kolejnym kroku ustawiamy pokoje, koszty wynajęcia, dodatkowe opcje i generalnie można korzystać z systemu rezerwacji, oczywiście to tak w skrócie.

Kurs w raz ze wszystkimi dodatkami jest tutaj


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron