baner

W Polsce głównie strony dla edukacji buduję się na Joomla, i nie jest to dziwne system jest bardzo elastyczny i darmowy. Niestety jak oglądam strony wielu szkół to widzę że korzystają one z szablonów bardzo prostych, można powiedzieć podstawowych, a są bardzo fajne darmowe szablony dla Joomla, które za darmo można wykorzystać do budowy strony szkoły, przedszkola czy nawet uczelni. Jeden z takich szablonów można dostać za darmo na stronie Templatemonster.com
W tym poradniku pokażę Państwu w jaki sposób na jego podstawie zbudować stronę szkoły/przedszkola. Tak wygląda ten szablona na demo. Poniżej adres i miejsce gdzie można szablon pobrać.
Nie będziemy w tym poradniku kopiować tego co na demo, a na bazie swojego doświadczenia i kilku stron szkolnych spróbuję krok po kroku skonfigurować szablon jak i częściowo Joomla.

szablontemplatemonster

 


Uwaga do tego poradnika konieczna jest przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu Joomla 3.4 – jeśli jej potrzebujesz zapraszam do zakupu mojego ebooka o Joomla prawie 300 stron o Joomla 3.4.
Szablon o którym piszę jest darmowy i jest po polsku - jego panel administracyjny, nie jest on też zbytnio elastyczny – niema zbyt wielu możliwości ustawień konfiguracji, jednak dla wielu użytkowników będzie to zaleta, nie zgubią się w gąszczu ustawień (hm… nic nie popsują).
Szablon jest responsywny a więc zgodny z urządzeniami mobilnymi, duża ułatwienie dziś szczególnie dla uczniów którzy są zrośnięci z telefonami, tutaj także nic nie trzeba kombinować, musimy jedynie wybrać czy szablon ma być responsywny/płynny czy stały.

Pobranie szablonu i co mamy w środku pakietu

Szablon pobieramy z tego linku
http://www.templatemonster.com/joomla-templates/53168.html
musimy kliknąć przycisk dowland sample – jak pisałem dla edukacji szablon jest darmowy, nie wolno go używać do budowy stron komercyjnych i własnych, nie wolno na jego bazie również budować szablonów i sprzedawać ich np. na użytek szkoły.
Następnym krokiem jest rejestracja i, otrzymamy link z potwierdzeniem rejestracji, oczywiście potwierdzamy  i po chwili możemy pobrać szablon.
CDN..

 


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron