baner

Co mamy w środku pobranego pliku, szablonu dla Joomla 3


Archiwum  możemy rozpakować w środku znajdziemy dwa katalogi i jedno archiwum, pozostałe dwa pliki nas nie interesują.
W katalogu Joomla znajdziemy dwa – plik theme3082 to właściwy szablon to właśnie ten plik będziemy instalować jeśli mamy ochotę zainstalować szablon na bazie istniejącej strony lub budując stronę od podstaw, drugi plik fullpackage to dokładna kopia demo strony, czyli korzystając z tego pliku uzyskamy na swoim serwerze dokładne odwzorowanie strony demo dla siebie. Jest to bardzo przydatne jeśli chcemy podpatrzeć jak niektóre ustawienia wyglądają. Uwaga nie instalujemy tego pliku na gotowej Joomla. Ten plik instalujemy jak Joomla na serwerze.

Trzeci plik w tym katalogu o nazwie unzip, to pomocniczy plik, który pozwoli na rozpakować na  plik fullpackage na serwerze, jeśli nie mamy tam możliwości rozpakowania za pomocą panelu administracyjnego. W tym wypadku wgrywamy na serwer dwa pliki unzip oraz fullpackage i w pasku adresu naszej strony wpisujemy adres strony /unzip.php i rozpakowujemy archiwum. Dzięki temu nie musimy wysyłać wszystkich plików pojedynczo.

 


Katalog screenshots to katalog ze zrzutami ekranu różnych widoków naszej strony demo oraz plik index to skrót, którzy przeprowadzi nas do strony demo, dla nas ten folder jest mało istotny.


Trzeci plik to sources_kr0845mSsS ten plik możemy otworzyć tylko wtedy kiedy posiadamy hasło, hasło takie otrzymaliśmy podczas pobierania pliku. W środku mamy tam wszystkie rozszerzenia potrzebne do pełnego uruchomienia szablonu, czyli w tym wypadku moduł i dodatek do icemegamenu, dalej pkg_bundle_v1.9.2 – jest to paczka która instalujemy na gotowej stronie zawiera ona właśnie pozostałe rozszerzenia, jak forum Kunena, Acymailing i tp, w naszym przypadku nie wykorzystamy tylko cześć plików i będziemy je instalować oddzielnie np. social-login-and-social-share-module.zip.


Od czego zaczniemy od instalacji samego szablonu i zapoznaniu się z nim, ale to w części trzeciej.
CDN


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron