Bardzo wielu z państwa Poszukuję darmowych szablonów do Joomla ale dobrych szablonów. Dobrych to znaczy takich które można w łatwy sposób spersonalizować, zmienić kolorystykę, łatwo dodać logo, zmienić typografie czy też układ modułów. Takich szablonów jest naprawdę bardzo dużo dla wielu z Państwa dużym problemem jest również to, że te dobre szablony, które spełniają powyższe warunki mają panel administracyjny po angielsku i niestety nie wiadomo do czego poszczególne opcje służą.

simpli szablon joomla 3

Czytaj więcej: Darmowy szablona dla Joomla o szerokim zastosowaniu

Na dziś darmowy szablon dla Joomla 2.5 i Virtuemart 2. Za darmo, ale pod pewnym warunkiem – proszę nie usuwać linka do mojej strony firmowej z niego. Jest to szablon wykonany na bazie Framoworka VERTEX 2 z moimi modyfikacjami. Do szablonu dołączam potrzebne moduły, czyli koszyk – autorka wersja dołączona do VM2 pozostawia wiele do życzenia, następnie moduł pokazu slajdów także Shape5, kolejny moduł to GTTools4 – moduł pokazu produktów z Virtuemart w postaci slajdów, oraz dodatkowo jeden Plugin też od Shape5. Jest to plugin rozszerzający możliwości standardowego szablonu Joomla, dzięki niemu możemy np. stworzyć dodatkową linę w menu, pogrupować menu.

Szablon wygląd tak:

Czytaj więcej: Darmowy szablon Joomla 2.5 i Virtuemart 2

Jak obiecałem darmowy szablon związany z euro2012 – ci co obejrzą kurs Joomla tom 3 – mniej więcej będą wiedzieć jak go modyfikować – jest to prosty szablon, bez większych fajerwerków, ale w pełni funkcjonalny. Łatwo się go instaluje – oparty jest o Gantry i jak pisałem odcinek 6 i 7 kursu tom 3 poświęcone są właśnie Gantry. Zapraszam do pobierania i użytkowania – szablon jest darmowy również do stron komercyjnych – proszę nie usuwać tylko linka ze stopki – usunięcie linka oznacza konieczność opłaty za szablon 10 zł dotyczy każdego rodzaju strony.

Proszę przed instalacją szablonu zainstalować bibliotekę Gantry jest ona darmowa.

Adres: http://www.gantry-framework.org/download

Jak szablon się prezentuję można zobaczyć tutaj ->>>

Długo czekać nie trzeba – za kilka dni klub Shape5 wyda szablone Vertex2, który będzie działać w technologii Responsibe Web Design – zwanej w skrócie RWD – jest to bardzo miłe, dla nas wszystkich. Maike – szef klubu dokładnie określa to jako Vertex 2 Responsive Framework, więc wszyscy którzy kupili tom trzeci mojego kursu wiedzą czym jest Framework Vertex i jak z nim pracować.


Sądzę że 18 czerwaca 2012 dla członków VIP przedstawię filmy na temat RWD, oraz krótki instruktarz dotyczący budowy strony w tej technologii na bazie JA Elastica, Vertex 2 oraz pokaże szablony Joomlabamboo – zastanawiam się czy na potrzeby kursu nie porozmawiać z nimi i nie kupić ich całkiem ciekawych szablonów wykonanych w RWD – ale tego nie obiecuje. Na pewno pokażę Ja Elastice, płatny JaWall i Vertex2 tylko dla Vipów.

template thumbnailZachęcony powodzeniem mojej strony oraz faktu, że potrzebne są materiały po polsku, postanowiłem w miarę swoich możliwości udostępniać szablony dla Joomla 2.5. Będą to darmowe szablony do każdego rodzaju użytku, chyba że zaznaczę inaczej. Stawiam tylko jeden warunek – nie usuwamy linka ze stopki. Ten link prowadzi do mojej strony firmowej. Dzięki temu mogę właśnie produkować te darmowe materiały, które są przydatne.

Pierwszy szablon – wiosna 2012 – można już zobaczyć na mojej stronie, takiej testowej. Będzie do pobrania od 19 marca 2012 razem z dokumentacją. Szablon jest prosty oparty o podstawowe pozycje modułów, zastosowany są CSS3.

Do szablonu dodam mini poradnik w stylu jak go spersonalizować, oraz wszystko co może być w nim po polsku będzie po polsku. Czyli pozycje modułów: nie będzie left tylko lewa, nie będzie header tylko nagłówek itp.