Helix joomshaper

Rozpoczynam cykl przestawiania szablonów od firmy Joomshaper. Firma ta pochodzi z Azji a ściśle mówiąc w Bangladeszu. Co nie znaczy że nie twoży dobrych produktów.  atych produktów jest 4. Mam tutaj na myśli z czego wiele darmowych. Mam tutaj na mysli szablony Joomla, rozszerzenia, Framework Helix i SP Page Builder.

Czytaj więcej: JoomlShaper - firma z egzotycznego kraju robiąca szablony dla Joomla

To chyba najłatwiejszy Framework do budowy szablonów dla Joomla 3. Bardzo dużo ustawień jest intuicyjna ale niestety nie zawsze działa on prawidłowo. Polecam go osobom, które chcą zbudować prostą stronę, nie znają css, htm i nie chcą go znać. Personalizacja szablonu ogranicza się do wyboróu koloru, wyboru pliku loga, układu i kilku opcji.
Uwaga szablon dla joomla 3 jest darmowy.

Czytaj więcej: Expose Framework dla Joomla 3 - cz1

 

Frameworki mają nam ułatwić zarządzanie szablonem, niektóre z nich są bardzo sympatyczne i pozwalają nawet mało zaawansowanym użytkownikom zmienić swoją stronę w sposób bardzo łatwy. expose frameworkNie potrzeba znajomości żadnego HTML czy CSS po prostu trochę smykałki i wiedzy ogólnej i już mamy stronę wykonaną w Jooma! Z bardzo atrakcyjnym wyglądem.

Na tym filmie pokazuje jakie możliwości daje nam Framework Expose – jest to bardzo wygodny szablon. Pozwala spersonalizować stronę w układzie pozycji, w kolorystyce oraz w czcionkach.

Oczywiście opisywanie tego co można wykonać z tym szablonem jest bez sensu – proszę zobaczyć film. Jednak chcę nadmienić że jest to szablon i Framework darmowy – możemy go używać do budowy swojej strony. Jest łatwy w instalacji i pracy, bardzo intuicyjny.

Budując szablon na podstawie tego Framework nie będziemy mieć problemy z migracją, ponieważ themexpert to bardzo prężny młody klub – który wydaje również płatne bardzo ciekawe szablony, oparte właśnie o ten Framework. Stąd po aktualizacji Joomla! szybko aktualizujemy Framework i już nasza strona powinna działać, o ile zaktualizujemy inne rozszerzenia.

{youtube}8x03FQw2dPI{/youtube}