baner

Helix joomshaper

Rozpoczynam cykl przestawiania szablonów od firmy Joomshaper. Firma ta pochodzi z Azji a ściśle mówiąc w Bangladeszu. Co nie znaczy że nie twoży dobrych produktów.  atych produktów jest 4. Mam tutaj na myśli z czego wiele darmowych. Mam tutaj na mysli szablony Joomla, rozszerzenia, Framework Helix i SP Page Builder.

Firma ta jest znana przede wszystkim ze swojego Frameworka, który nazywa się Helix. Powszechność tego Framworka wzięła się z dwóch powodów, po pierwsze Frombork jest rozpowszechniany za darmo. Możemy go używać do celów prywatnych ale również do celów komercyjnych, co więcej na jego bazie możemy budować szablony i je sprzedawać w różnych sklepach. Warunek jest jeden musimy zachować w kodzie informacje o tym, że pochodzi on od Jooomshaper. Na rynku będziecie państwo mogli spotkać bardzo wiele szablonów opartych właśnie Helix alle nie od Joomshaper, w obecnej chwili mamy wersję 3.

Drugim powodem powszechności framworka Helix jest jego jakość i łatwość posługiwania się nim. Naprawdę bardzo wielu deweloperów wybrało właśnie ten framework jako swój bazowy do produkcji własnych szablonów. Czy jest to najlepszy framework obecnie na rynku, cóż ja nie chcę tego oceniać. Jednak ma on wielu miłośników i chyba możemy go umieścić zaraz obok Gantry, T3, Vertexa czy też Wrap’a. Coż wszystkie są bardzo popularnie i co więcej poprostu darmowe, bez ograniczeń, stad jest ich tak duża popularność. Tak przybliżę go tutaj. zaś zdjęcie zajawkowe tego artykułu przedstawia panel administracyjny Helix w wersji 2.

Jak większość klubów tak i Joomshaper poza szablonami oferuje również rozszerzenia. Praktycznie w każdym ze swoich szablonów umieszcza któreś ze swoich bardzo ciekawych rozszerzeń. Uwaga w większości darmowych. do najpopularniejszych można zaliczyc SP Smart Slider - czyli moduł do tworzenia pokazu zdjęć, SP Image Gallery to także moduł do tworzenia galerii w Joomla. Bardzo przydatnym modułem jest News Show SP 2, świetny moduł do pokazywania skrótów artykułów, ale także zajawek z komponentu K2 czy też produktów z Virtuemart 3. Jest też moduł integrujący Facebooka z nasza stroną czy też  Youtube.

Bardzo ciekawym projektem jest rozszerzenie który nazywa się SP Page Builder, za pomocą którego znacznie przyspieszymy budowę strony, w niektórych wpisach w tym dziale zamierzam opisać to rozszerzenie.

Jako ciekawostkę mogę napisać że jednym ze współpracowników tej firmy jest polak Paweł.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron