Po JA T3 przyszedł czas na przybliżenie kolejnego mojego ulubionego Frameworka Gantry ale w wersji 5 na bazie którego buduję szablony dla Joomla 3. Może za dużo powiedziane bo bardzo lubiłem Gantry 4, a Gantry 5 to zupełna nowość i uwaga nie jest w żaden sposób zgodna z Gantry 4. Tak wszystko jest inne, Gantry 5 został napisany zupełnie od nowa i niestety ale trzeba poznać go od nowa, choć filozofia się nie zmieniła ma być łatwo i przyjemnie.

W poprzednim wpisie pokazałem Państwu JA T3, w tym wpisie pokaże Państwu to samo ale na przykładzie właśnie Gantry 5. Czyli do panelu administracyjnego dodamy możliwość łatwej zmiany koloru jakiegoś elementu bez potrzeby grzebania w kodzie. Czyli użytkownik klika wybiera kolor zapisuje i już ma ten kolor zmieniony. Tak wiem piszę o bardzo złożonej rzeczy w ogóle nie przybliżając Gantry 5. Wcześniej wspomniałem, chcę odejść trochę od tych prostych rzeczy i pokazać coś ciekawego, dla ludzi z chęcią zrobienia czegoś więcej.

Pokażę Państwu jak sprawić aby z poziomu panelu administracyjnego zmienić kolor tła tego przycisku

01 co zmieniamy

 

Czytaj więcej: Budowa swojego szablonu na bazie Gantry 5

pliki szablonuPo pobraniu paczki z mojej strony internetowej, otrzymają w niej Państwo kilka plików. Przed instalacją paczkę należy rozpakować. Nie instalujemy całej paczki ponieważ otrzymamy błąd. Po rozpakowaniu będziemy widzieć pliki jak na obrazku. Wszystkie pliki instalujemy w naszym systemie, bez obaw nie trzeba zachowywać kolejności instalacji. Chociaż zalecam instalację od Framework, później możemy zainstalować szablon, język polski szablonu, potem możemy instalowac menu i na końcu roksprecketa

Czytaj więcej: Instalacja szablonu dla Joomla 3 uczelnia

Zupełnie za darmo do pobrania szablon oparty o Gantry Framework do pobrania od dziś na moim portalu. Nie jest to całkiem ciekawy szablon, którego celem jest pokazanie jak użyć narzędzi od firmy Rockettheme, a w skład tych narzędzi wchodzą:
Framework Gantry – Wiadomo chyba najbardziej znany system do budowy szablonu i darmowy:

Czytaj więcej: Darmowy szablon dla Joomla 3 oraz 2.5 oparty o Gantry Framework

szkola2 gantry

Najnowszy szablon dla Joomla 3 Uczelnia – tak go nazwałem jednak nie jest tylko i wyłącznie dla szablon dla uczelni, jest oparty o Gantry, z uważam osobiście, że największym problemem używania frameworków jest bariera językowa, stąd powstał pomysł na szablon oparty o Gantry zupełnie po polsku, no prawie bo niektórych elementów nie sposób przetłumaczyć, szablon ma też kilka dodatków ułatwiających personalizację. Powyżej na zdjeciu widac główną zakładkę frameworka gantry, uwaga z możliwościa personalizacji, widzimy tam mołziwość zmiany tła, będzie można dodać efekt paralaksy i tp.

 

Czytaj więcej: Gantry po polsku - czyli szablona dla Joomla 3 Uczelnia

Kurs Gantry Framework – czyli jak zbudować portal  informacyjny.
Czas na zapoznanie Państwa z nowym Frameworkiem Gantry – to jest chyba najbardziej znany filar do budowy szablonów dla Joomla. Wynika to z jego elastyczności oraz z tego że jest totalnie darmowy . Za jego pomocą można budować szablony i je sprzedawać. Niestety od wersji 4, jest on oparty o lessy, co uniemożliwia efektywne zastosowanie Firebuga.

Czytaj więcej: Kusr Framework Gantry - czyli jak zbudować portal informacyjny