baner

pliki szablonuPo pobraniu paczki z mojej strony internetowej, otrzymają w niej Państwo kilka plików. Przed instalacją paczkę należy rozpakować. Nie instalujemy całej paczki ponieważ otrzymamy błąd. Po rozpakowaniu będziemy widzieć pliki jak na obrazku. Wszystkie pliki instalujemy w naszym systemie, bez obaw nie trzeba zachowywać kolejności instalacji. Chociaż zalecam instalację od Framework, później możemy zainstalować szablon, język polski szablonu, potem możemy instalowac menu i na końcu roksprecketa

 

Instalacja jest bardzo szybka, po zainstalowaniu wszystkich plików możemy od razu przystąpić do konfiguracji naszego nowego szablonu. Zwracam szczególną uwagę na fakt, że aktualizacja głównego fromeworka Gentry nie usunie tłumaczenia, choć może to nastąpić tylko i wyłącznie w przypadku Dropdown menu, niestety tutaj twórca modułu nie przygotował wersji językowych, wszystko jest w plikach konfiguracji.

 

Szablon po instalacji jest w kolorze białym, z wyjątkiem stopki która jest grafitowa z logiem Gantry. Teraz możemy przystąpić do personalizacji naszego szablonu, personalizacja wykonamy kilku krokach i będzie ona przebiegać na płaszczyźnie kolorystycznej oraz będziemy zmieniać układ strony i poszczególnych elementów.

Pokaże na przykład Państwu w jaki sposób zmienić położenie loga, w jaki sposób przesuwać elementy z lewej strony na prawą. Jak ustawić roksprecketa

 

Następnym odcinku zajmiemy się zmianą logo oraz pokażę państwu w jaki sposób zmieniać kolorystykę poszczególnych elementów strony oraz wgrywać tła.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron