baner

 

Ostatnio zaniedbałem aktualne doniesienia że świata Joomla, a dużo się działo. Pierwsza i najważniejsza sprawa Joomla została uznana za najlepszy CMS z otwartym kodem źródłowym, Joomla wygrała np. z drupalem.

Nie ukrywam, że jest to ogromna satysfakcja dla nas ludzi tworzących prace przy użyciu Joomla. Muszę nadmienić że jest już niedługo będzie nowa wersja Joomla 2.5 wspierana około 18 miesięcy.

Jak zwykle pojawiają się aktualizacje do wersji Joomla 1.7 oraz 1.5 – na dziś jeśli budujemy serwis już zalecam oczekiwanie na Joomla 2.5 lub budowę serwisu na Joomla 1.7 z wykorzystaniem sprawdzonych rozszerzeń.

Nasz sklep Virtuemart 2 dalej nie może doczekać się finalnej wersji – wersji oficjalnej. Ciekawi mnie czy zabraknie literek w alfabecie. 

Udostępniłem za to za darmo polską wersję Joomshoppin – ma małe braki ale to kilka linii. Moja wersja jest na bazie oficjalnego tłumaczenia. Przypominam że pobieramy Joomshopping z mojej skromnej pobieralni i instalujemy, jeśli witryna jest po Polsku to Joomshopping też jest po polsku.

Wkrótce niespodzianka dla miłośników tego systemu – pełna strona Joomal ze skrypetem JS i szablonem na bazie gantry. O tym wkrótce.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron