baner

 

joomla greenJuz niedługo pojawi się Joomla 2.5, skąd ta zmiana i czy warto budować strony na Joomla 1.7! no właśnie to bardzo ciekwawe pytanie?

Jakiś czas temu zrezygnowano z Joomla 1.8 na korzyść Joomla 2.5, powode było rozdzielenie wersji. Od tego roku Joomla będzie wychodzic w dwu "wersjach" krótkiej, której okres wsparacia będzie trwał 6 miesięcy oraz Joomla w wersji długiej czyli okres wsparacia będzie trwał 18 miesięcy. Wersją długą będzie właśnie Joomla 2.5 – jej okres wsparcia i rozwoju  będzie trwał 18 miesięcy.

Pochodzenie numeru wersji Joomla 2.5

O na dole taki mały wykres jak wygląda najbliższa przyszłość na podstawi informacji z joomla.org oraz publikacji zamieszczonych w „joomla magazine”. Skąd się wziął ten przeskok, a no w jednym z głosowań zapytano użytkowników Joomla jaki ma numer nosić następca Joomla 1.7 i padło niestety na albo stety na to, że nowa Joomla będzie się nazywać 2.5 i cóż było robić poniżej wykres z głosowania a tutaj link do Joomla 2.5 wyniki głosowania.

Hm jako że jest to strona gdzie jest bardzo dużo wsparcia w postaci video tutaj mały link wyjaśniający strategie rozwoju Joomla!.

{youtube}GCrbPZpek3s{/youtube}

Niestety po angielsku za kilka dni postaram się przygotowac wersję polską.

Czy warto budowac strony na Joomla 1.7

Pewnie że warto systemy migracji sa już coraz bardziej doskonałe, przeniesienie rdzenia Joomla jest już bardzo proste jak pokazuje to mój film, korzystając z szablonów renomowanych klubów mam gwarancję, że zawsze nasz szablon będzi eaktualny, szczególnie chodzi tutaj o frameworki o których ta strona też jest. łatwiej będzie nam migrowac z wersji 1.7 niż z wersji 1.5. Ale jeśli mamy stronę na Joomla 1.5 migrację do Joomla 2.5 warto wykonac tylko wtedy gdy musimy to zrobić koniecznie albo dla czwiczeń.

Zapraszam do śledzenia wpisów na tej stronie zawsze świeże informacje.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron