baner

 

Komponent sh404SEF jest jednym z najpopularniejszych komponentów pozwalającym zoptymalizować stronę dla Google czy innych wyszukiwarek. Komponent ten jest również jednym z najstarszych i niestety jest płatny, na obecną chwilę kosztuje 39 dolarów, jednak wart jest swojej ceny. Producentem dodatku jest AnyThingDigital – tworzący również takie rozszerzenia dla Joomla jak Agora forum i Jcal Pro. Te trzy to najpopularniejsze produkty tej firmy.

Z sh 404SEF korzysta wg statystyk ponad 80 procent witryn opartych o Joomla. To bardzo dużo jest to jeden z liderów.

Najbardziej przydatne funkcje sh 404SEF

Komponent ten ma kilka funkcji ale najbardziej przydatne wg mnie to:

Poprawa właściwości SEO witryny, która skupia się zastosowaniu prostych adresów, tytuły stron brane są w nagłówki , usuwanie zduplikowanych adresów, kontatybilny z innymi rozszerzeniami, tworzenie własnych adresów  oraz tworzenie krótkich adresów.

Druga grupa korzyści to możliwość budowy własnej strony błędów, do tej pory wyskakiwał nam po prostu błąd 404, teraz możemy spersonalizować tą stronę, co więcej komponent zasugeruje nam inne strony zbieżne z poszukiwanym adresem.

Komponent zwiększa bezpieczeństwo witryny, chroni przed atakami, zapobiega też rozpoznaniu CMS

Ostatni ciekawa funkcja to łatwe podłączenie kodu analytycs.

Oczywiście sh404SEF ma wiele innych funkcji i ułatwień w optymalizacji witryny, te zapisane tutaj nie wyczerpują wszystkich możliwości systemu. 


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron