baner

szablon szkola v2b

Z uwagi na dużą popularność szablonu Joomla dla szkół postanowiłem zrobić jego wersję drugą, do szablonu Joomla jest dołączony videokurs po to aby państwo wiedzieli w jaki sposób uzyskać pewne ustawienia lub jak lepiej go spersonalizować. Ponadto w zakupionym pakiecie jest plik tak zwany szybki start. Pilk ten to po prostu dokładna kopia strony, którą państwo widzicie na demo. Instalacje tego pliku wykonujemy tak samo jak instalację Joomla. Nie jest to kopia strony wykonana za pomocą komponentu Akeeba, tak więc jeszcze raz przypominam szybki start instaluje się w taki sam sposób jak stronę Joomla i uzyskamy dzięki temu dokładną kopię demo. Proszę pamiętać że mogą państwo wtedy podmienić dane, dodać swoje własne rozszerzenia. Dla mniej doświadczonych osób jest to bardzo przydatne i znacznie przyśpieszy pracę.

Wersję demo szablonu można zobaczyć tutaj - szablon joomla dla szkół v2

Szablon można zakupic tutaj - kup szablon Joomla dla szkół


Szablon jest zbudowany na bazie Frameworka VERTEX. Praktycznie cały panel administracyjny jest po polsku. Nie muszą się Państwo wtedy głowić jaka funkcja do czego służy ponieważ poszczególne funkcję są również opisane. Wraz z video poradnikiem dołączonym do tego szablonu będą państwo mogli wykorzystać poszczególne opcję do przystosowania szablonu do swoich potrzeb i do uzyskania fajnych efektów, czy też do wyróżnienia swojej strony spośród innych stron.

Kilka zdań o samym szablonie Joomla dla szkół v2

Szablon jest responsywny i bardzo łatwo adaptuje się do wszelkiego rodzaju urządzeń na których będzie dana stronę wyświetlana. Dodatkowo mamy szereg opcji które pozwolą nam jeszcze lepiej sparametryzować opcje responsywne.

Szablon dla Joomla po polsku

Praktycznie cały panel administracyjny jest po polsku również podpowiedzi di funkcji i opisy całych sekcji. Znajdziemy tutaj też mega menu. Jest to mega menu po polsku, w poradniku znajduje się cały odcinek poświęcony konfiguracji tego menu. Przypominam, że dwoma najważniejszymi funkcjami tego menu to jest możliwość dodania dodatkowej linii w opisie odnośnika oraz możliwość grupowania pod menu z kolumny. Można jeszcze w menu wstawić obrazek lub też pozycję modułów na przykład logowanie.

Wstawienie logo w szablonie Joomla

Do szablonu bardzo łatwo można wstawić logo. Mamy kilka możliwości, sądzę że dla Państwa najkorzystniejsze będą następujące dwie opcje, a mianowicie wstawienie logo w postaci obrazka lub też wstawienie napisu, uwaga w postaci tekstu formatowanego HTML. Poza łatwą możliwością wstawienia loga jest też w szablonie Joomla dla szkół bardzo uproszczona metoda zmiany favikona czyli ikonki w pasku adresu. Na bardzo wielu stronach widzę favikonkę domyślną Joomla, Teraz w tym kursie pokaże Państwo w jaki sposób zmienić favicon na swój własny. W tym przypadku nie musimy w ogóle logować się za pomocą FTP i szukać odpowiedniego folderu po prostu wybieramy ikonkę z dysku naszego komputera ładujemy, zapisujemy zmianę i już.

Pozycje modułów w szablonie

Szablon posiada 96 pozycji modułów po 6 modułów w każdym rzędzie. Możemy w bardzo łatwy sposób regulować szerokość poszczególnych modułów. Co więcej w tym szablonie mamy możliwość wybrania konkretnego tło nagłówka modułu dla każdego z rzędów modułu możemy wybrać osobne tło. Są też moduły w postaci opuszczonej belki.
Zmiana kolorystyki szablonu
Bardzo ciekawą funkcję będzie możliwość zmiany głównego koloru za pomocą dosłownie jednego kliknięcia. Często widzieli Państwo niektóre szablony które oferują możliwość wyboru dominującego koloru spośród kilku dedykowanych kolorów, w tym przypadku mamy całą paletę kolorów. Oczywiście nie wszystkie elementy uda nam się zmienić za pomocą tego jedynego kliknięcia. Jednak większość z nich tak. Poza tym będziemy mieli drugi kolor który pozwoli nam zmodyfikować kolorystykę belek modułów.

Kilka dodatkowych opcji.

W szablonie jest też slider jako oddzielna opcja ( tej wersji nie jest po polsku). Jest też możliwość ustawienia paralaksy. Bardzo łatwo wstawimy do szablonu czcionki z biblioteki Google. mamy możliwość wykorzystania ikon IonIcons.

To tylko niektóre funkcje dotyczące nowego szablonu. Zapraszam też do obejrzenia krótkiej prezentacji tego szablonu. Poniżej również galeria zrzutów z panelu administracyjnego strony Joomla jaki i widoku szablonu.

panela dministracyjny szablonu dla szkół 1

panela dministracyjny szablonu dla szkół 2

panela dministracyjny szablonu dla szkół 3

panela dministracyjny szablonu dla szkół 4

 

szablon joomla dla szkol 1

szablon joomla dla szkol 2

 

szablon joomla dla szkol 3 galeria

 

 Szablon można zakupic tutaj - kup szablon Joomla dla szkół


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron